facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Yılbaşı Dekorasyonu İçin Hazırlık Yapalım
Yılbaşı Dekorasyonu İçin Hazırlık Yapalım

Yılbaşı Dekorasyonu İçin Hazırlık Yapalım

Yılbaşı yaklaştıkça hepimiz yılbaşı temalı dekorasyon fikirleri araştırmasına başladık. Evinizin küçük bir köşesini yılbaşı teması ile süsleyip hem kış sezonuna uygun bir dekorasyon oluşturmaya hem de yaklaşan yılbaşı için hazırlıklar yapmaya ne dersiniz?

Bu yazımızda yılbaşı dekorasyon tüyolarından bahsedip, fazla para harcamadan kendinizin yapabileceği yılbaşı süslerinden bahsedeceğiz. Böylelikle hem şık hem de ekonomik bir yılbaşı dekorasyonuna imza atmış olacağız.

YILBAŞI DEKORASYON TÜYOLARI
Yılbaşı denildiğinde aklımıza gelen ilk renkler kırmızı ve yeşillerdir. Bu renklere alternatif bir renk ve tema arayanlara ise sezonun da favori renklerinden olan altın ve gümüş rengini tavsiye edebiliriz. Altının parıltısı ve gümüş renginin ışığı ile siz de evinizde ışıl ışıl bir yılbaşı dekorasyonu oluşturabilirsiniz.

Altın ve gümüş renklerde tercih edeceğiniz mumluklar, gümüş rengi kar taneleri ile yapacağınız süslemeler, altın rengine boyadığınız kozalaklar ile yapacağınız dekorasyon fikirleri, altın ve gümüşün bir arada kullanıldığı şık dekorasyon objeleri, bu tarzı yaratmada size yardımcı olacak küçük ayrıntılardır.

KENDİN YAP: HEM ŞIK HEM DE MASRAFSIZ YILBAŞI SÜSLERİ
Yılbaşı dekorasyonu için yapacağınız süsler denildiğinde; akla ilk gelen kırmızı, yeşil ve beyaz renklerdir. İhtiyacınız olan malzemeler ise renkli kâğıtlar, kozalaklar, kırmızı-yeşil-beyaz kumaşlar, altın ve gümüş rengi detaylar, kar görünümlü spreyler… İstediğiniz yılbaşı süsünü ortaya çıkarmak için bu malzemelerin yanında ihtiyacınız olan tek şey ise yaratıcılığınızı ortaya çıkarmaktır.

Keçeden ya da beyaz kumaştan yapacağınız çiçekler ve bu çiçekleri gümüş ışıltılar ile süslemek güzel bir dekorasyon süsü olabilir. Ayrıca cam fanusun içerisine koyacağınız renkli objeleri kar spreyi ve kozalaklar ile hareketlendirerek güzel bir dekorasyon süsü de oluşturabilirsiniz.

Yılbaşı dekorasyon süsü olarak hem masrafsız hem de oldukça şık duran bir kendin-yap fikri daha: mumların etrafını kaplamak. Beyaz renkte kalıp mumların etrafını kahve çekirdekleri, tarçınlar, deniz kabukları ya da çam ağaç dalları ile kaplayabilirsiniz. Hazırladığınız bu mumları, kozalaklar ile birleştirerek güzel bir kolaj yaratabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top