facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Yatak Odanızda Bohem Tarz Dokunuşları
Yatak Odanızda Bohem Tarz Dokunuşları

Yatak Odanızda Bohem Tarz Dokunuşları

Ev dekorasyonunda özgür ruhlu olmayı, sınırlardan ve belli kurallardan hoşlanmayanların en çok tercih ettiği tarzlardan birisi de bohem tarzdır. Son dönemde kıyafetlerimizden aksesuarlara kadar her alana damgasını vuran bir tarz olan bohem tarz, ev dekorasyon modasında da etkisini güçlü bir şekilde hissettiğimiz tarzlardan birisi olmuştur.

Bohem Stili Yatak Odası

Siz de evinizi bohem tarza uygun bir şekilde dekore etmek istiyorsanız, renkleri özgürce kullanmalısınız. Renklerin birbiri ile sergilediği çok çeşitli uyumluluk, bohem tarzın ilk kuralı iken; ikinci kuralı ise desen kullanımıdır. Çeşit çeşit ve renk renk desenleri bir arada kullanarak özgür ruhlu, karışık gibi gözüken ama aslında karmaşadan uyum yakalayan bir dekorasyon tarzına imza atabilirsiniz.

Bohem tarz bir ev dekorasyonu yaratmak, diğer tarzlara oranla biraz daha zordur. Zıtlıkları bir arada kullanarak hem tarzları, hem renkleri hem de desenleri karıştırmak zor bir seçimdir. Eğer ki doğru desenleri bir arada kullanamazsanız ve zıtlığın uyumunu doğru bir şekilde yakalayamazsanız ortaya karışık ve dağınık bir görüntü çıkacaktır.

Peki, bohem tarzın en çok yakıştığı alanlardan birisi olan yatak odasına nasıl uygulandığına daha yakından bakmak ister misiniz? İşte yatak odasında bohem tarzda dekor önerileri

Rahat, Konforlu, Renkli Yatak Odaları
Yatak odanızı bohem tarza uygun bir şekilde dekore etmek istiyorsanız, bohem tarzda yatak örtülerinden, bol bol desenli yastık ve kırlentlerden, duvar halısı ve etnik detaylı her bir objeden gönül rahatlığı ile yararlanabilirsiniz. Etnik desenler ve etnik havası veren her bir detay, bohem tarzın daha da güçlü bir şekilde ön plana çıkmasını sağlayacaktır.

Bohem Yatak Odası DekorasyonuEtnik Desenler

Bohem Tarzda Trend: Yatağınızda Cibinlik Kullanmak
Yatak odasında bohem tarzda dekorasyon yaratmak isteyenler, son dönemlerde oldukça moda olan bir aksesuardan faydalanabilirler. Yataklarda cibinlik kullanarak, bohem tarzı odanızın genel havasına yansıtabilirsiniz. Cibinlik ile yapacağınız bohem tarz bir dekorasyonda, çok fazla desene ve renge yer vermeden daha soft bir tarz oluşturmalısınız. Ayrıca aydınlatmanın gücünden, mumların ışıltısından da faydalanmayı ihmal etmeyin.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top