facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Yatak Başlığınızı Farklılaştırın…
Yatak Başlığınızı Farklılaştırın…

Yatak Başlığınızı Farklılaştırın…

Ev dekorasyon tutkunları, son dönemde yatak odası dekorasyonuna oldukça önem vermektedir. Son dönemde yatak odası için değişik fikirler ve farklı trendler, büyük dekorasyon mağazalarının vitrinlerini de süslemektedir. Dinlendiğiniz, huzur bulduğunuz ve uyuduğunuz mekân olan yatak odalarında tarzınızı yansıtmak için isterseniz romantik dokunuşlar yapabilir, isterseniz de feminen ve süslü dekorasyon objeleri kullanabilirsiniz.

Yatak odası dekorasyonunda son dönemde oldukça trend bir dekorasyon akımı oluşmaya başlamıştır. Değişik tarzda dekore edilmiş yatak başlıkları, odanızın hem dekorasyonunu güçlendirmekte, hem de farklı bir dokunuş yapmaktadır. Bu yazımızda da yatak başlıklarını inceleyerek, yatak başlıkları ile ilgili değişik fikirleri size sunacağız.

PARAVANDAN YATAK BAŞI YAPMAK
Yatak odasında değişik dekorasyon fikirleri için biraz yaratıcılık ve bazı kalıpların dışına çıkmak gereklidir. Değişik tarzda yatak başlıkları yaparak, yatak odanızın dekorasyonunda vurucu bir etki yapmak istiyorsanız; kullanacağınız malzemelerin ve fikirlerin ucu açıktır. Bu kapsamda güzel bir kendin yap projesi ile yatak başlığınızı kendiniz yapabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan şey, bir paravandır. Paravanı istediğiniz kumaşla kaplayarak, odanızın hâkim dekorasyon tarzına uydurabilirsiniz.

KLASİKTEN VAZGEÇMEYENLERE: KAPİTONE YATAK BAŞLIKLARI
Eğer farklı dekorasyon fikirleri sizin ilginizi çekmiyorsa, klasik anlayıştan devam edebilirsiniz. Kapitone yatak başlıkları, klasik görüntüsü ile yatak odanızın dekorasyonuna uyum sağlayacak bir seçim olacaktır. Değişiklik yapmak isteyenlere; kapitone başlıkları istediğiniz desende modern kumaşlar ile dekore etmenizi tavsiye edebiliriz.

PERDELERDEN YATAK BAŞI YAPMAK
Kendin-yap projelerine ilgi duyanlar ve değişik fikirlerle alışılmışın dışına çıkmak isteyenler için; yatağınızın başına sabitleyeceğiniz demirlere perdeler geçirerek güzel bir dekorasyon yaratabilirsiniz. Perde seçiminiz sizin dekorasyon tarzınızı da ortaya çıkaracağından; iddialı bir görüntü için kalın kumaşlı perdelerden; soft ve yumuşak bir görüntü için ise keten ve uçuşan perdelerden yardım alabilirsiniz.

AYNALI YATAK BAŞLIKLARI
İşte size yatak odanızda şık bir dokunuş yapma fırsatı: aynalardan yatak başlığı. Yatak başlığınızı oluştururken aynaların gücünden faydalanarak hem daha ferah bir algı yaratabilir, hem de yatak odanızı daha şık gösterebilirsiniz.

AHŞAP PARKELERDEN YATAK BAŞLIĞI
Ahşabın doğal dokusunu sevenler için yatak odası dekorasyonda doğla bir esinti yaratmak oldukça basittir. Hem basit hem de oldukça farklı duran bir kendin-yap projesi: ahşap parkelerden yatak başlığı yapımı. Ahşap parkeler ile tasarımı tamamen size ait, farklı ve doğal duran bir yatak başlığı elde edebilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top