facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Yatak Odası Dekorasyonu / Vintage Yatak Odası Dekorasyonu için Püf Noktalar
Vintage Yatak Odası Dekorasyonu için Püf Noktalar

Vintage Yatak Odası Dekorasyonu için Püf Noktalar

Vintage ev dekorasyonları son yıllarda oldukça popüler hale gelmiş durumdadır. Yatak odalarında da sıkça yer verilen vintage tarzına ait tasarımları, kullanılırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar içeriyor.

Vintage Yatak Odası Dekorasyonu için Püf Noktalar

Vintage yatak odası dekorasyonunda eski ile yeni ürünlerin bir arada kullanılıp günümüz modern yaşamına uygun hale getirilmesi gerekmektedir. Bu yüzden de vintage tarzına sahip dekorasyonda kullanılacak eşyalara da dikkat edilmesi gerekiyor.

modern-vintage-yatak-odalari

Vintage ev dekorasyonu içinde tercih edilen yatak odası tasarımlarında öncelikle renkler ön plana çıkmaktadır. Vintage dekorasyonu için tercih edilen renkler; toprak tonları, pudra pembe, pastel pembeler, beyaz ve mavi olmaktadır. Bu renk tonlarından tercih ettiğiniz bir dekorasyon planlayabilirsiniz. Yatak odasının boyutuna ve sizin zevklerinize uygun ürünler tercih edebilirsiniz. Yatak odası mobilyalarını beyaz tercih edecekseniz, tekstil eşyalarını da belirttiğimiz renklerden tercih edebilirsiniz.

country-antik-yatak-odasi-takimi-vintage-dekorasyon

Vintage yatak odası mobilyalarında eskitme modeller ya da beyaz ama eski tarza uygun tasarımlar tercih edilmektedir. Mobilyalar ile birlikte uyum sağlayacak tekstil eşyalarına da dikkat etmelisiniz. Bunun dışında aksesuar ve süsleme seçeneklerini de göz alıcı renkler kullanmamanızı tavsiye ediyoruz.

vintage-yatak-odasi-dekorasyon-fikirleri

Eğer yatak odası ölçüleriniz yeterince geniş ise, yatağın başına bir puf koyabilirsiniz. Yatak oda pufları hem vintage hem de modern yatak odalarında çok kullanışlı olmaktadır.

vintage-dekorasyon-yatak-odalari-tasarimlari

Vintage yatak odası dekorasyonunda dantellerin büyüsünden faydalanabilirsiniz. Yatak örtüsü üzerinde, perde kenarlarında ya da fon perdelerde dantel tasarımlara yer verebilirsiniz. Abajurlar artık çok fazla kullanılmıyor olsa da, vintage dekorasyonun olmazsa olmazları arasında yer almaktadırlar.

vintage-dekorasyon-yatak-odalari

Vintage yatak odası dekorasyonunda halı tercihine de dikkat etmelisiniz. Ana renkler dışında bir halı tasarımı seçmemeniz gerekiyor. Pudra renk abajurlar ile halıyı da aynı renk tercih edebilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top