facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Tablolarla Dekorasyon Oyunları
Tablolarla Dekorasyon Oyunları

Tablolarla Dekorasyon Oyunları

Tablo deyip te geçmeyin. Tabloların dekorasyonun üzerinde çok büyük etkileri vardır. Evlerinize minicik tablolar, orta ebatlarda tablolar veya asimetrik şekillerde bir çok tablolar asarak yanı sıra büyük dev panolar asarak salonlarınızın, oturma odalarınızın, yatak odalarınızın, antrelerinizin ve hatta mutfaklarınızın havasını değiştirebilirsiniz. Evinize astığınız tablo ya da resimlerin illaki pahalı fiyatlardaki sanat eseri olmasına gerek yok. Bu tabloları büyük yapı market markalarından, eski eşya satan yerlerden, sırf bu iş için sergi açmış sokak satıcılarından alabilir, doğada kendi çektiğiniz fotoğrafları büyüterek çerçeveletebilir, evdeki PC den beğendiğiniz resimleri basabilir ve hatta kendi yaptığınız yağlıboya tablolarıyla bile başarabilirsiniz. Düşünsenize bir kere kendi ellerinizle yaptığınız bebeğinizin, ya da delikanlı oğlunuzun tablosu duvarda hem maneviyatı büyük bir şekilde duracak, hem de sevgiden türetilmiş bir dekorasyon unsuru olacaktır. Tabii ki bunu ilk denemenizde başaramayabilirsiniz. Ama birkaç denemeden sonra başarılı olduğunuzu sizde fark edebileceksiniz.

tablo modelleri

Duvara asacağınız tablolar, düz duvarda kendini daha güzel ve sakin bir şekilde göstereceğinden, duvar kağıdı üzerine değil de, boyanmış duvar üzerinde tablo kullanmanızı öneririz. Yanı sıra ağar-klasik döşemeli bir ev dekorasyonuna  sahipseniz, gold veya gümüş kaplamalı ve oymalı ya da masif çerçevelerden yararlanabilirsiniz. Yanı sıra modern evlere renkli düz çerçevelerde yakışacağı gibi, son senelerde hiç çerçevesiz doğal baskı ya da çizim resimleri veya fotoğrafların trend olduğunu hatırlatmalıyız.

Yanı sıra tablolarınızın arasında bir kombin oluşturabileceğiniz gibi, boya ile kontras ya da surtone uyum oluşturmanız mümkündür. Zira baz olan duvar boyanıza uyumlu tablolar astığınızdaki uyumu sizde daha çok beğenebileceksiniz. Daha sert dekorasyon hareketleri seviyorsanız da, bu konuda bir yasak yoktur. Yani soft ve pastel renkler üzerine de,  sert canlı  renklerde tablolar (veya tam tersi) asabilirsiniz. Hem de kendisini daha çok gösterebilecektir. Bu tamamen sizin dekorasyon unsurlarındaki, aksesuar zevkinize ve seçiminize kalmış bir durumdur.

Biz burada pastel tonlardan örneklendirme yapmak istiyoruz. Ekru-şampanya duvar zeminin üzerine yine soft tonlarda, pembe, yeşil veya mavi objelerin bulunduğu bir büyük tablo ve asimetrik duvarınaysa daha küçük parçalardan oluşan ve uygun renklerdeki,  örneğin dörtlü mini tablolarla tamamlayabilirsiniz.

Şayet isterseniz, antre ve koridorunuzu, mini bir sanat galerisine çevirebilirsiniz. Koridorunuzun uzunluğuna göre, çok minik parçalarla boğmadan aralarında en az 3-4 metre aralıklar bırakarak, orta ebatta tablolar asabilirsiniz. Yine yatak odanıza, örneğin başucunuza, büyük boyda odanızın rengine uygun dinlendirici doğa resimleri, deniz efektleri barındıran tablolardan asabilirsiniz. Genç odasına, eski arabaların bulunduğu nostaljik tablolardan asmanız çok eğlenceli olacaktır. Mutfaklarınıza lezzetli meyve naturmortları, ya da cup cake resimleri, pasta ve kurabiyeli tablolar, veya retro tabloların ilgili olanlarından da asabilirsiniz. Bu sayede evinizde neşeli, sevimli ve dinamik ambiyanslar yaratabilmeniz mümkün olacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top