facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Son Zamanların Trendi; Dev Örgü Chunky Battaniyeler
Son Zamanların Trendi; Dev Örgü Chunky Battaniyeler

Son Zamanların Trendi; Dev Örgü Chunky Battaniyeler

Chunky Knit Blanket olarak da bilinen dev örgü battaniyeler son zamanlarda çok popüler olmuş durumdadır. Ülkemizde kış mevsiminin yaklaşmasıyla da bir hayli trend haline geldi diyebiliriz. Yurtdışında uzun bir süredir satışı devam eden dev örgü ipleri, son zamanlarda ülkemizde de satılmaya başlandı. Dev kalınlıkta olan iplerle birlikte dev şişlerle örülen bu battaniyeler, hem ev dekorasyonuna hoşluk katıyor hem de kullanımları ile içinizi ısıtıyor.

Chunky Battaniyeler İskandinav Ülkelerinin Vazgeçilmezi

Soğuk bir iklime sahip olan İskandinav ülkelerinde bu battaniyeler büyük bir ilgi görüyor. Minimalist dekorasyona sahip evlerin koltuklarındaki yerlerini alan chunky battaniyeleri, siz de kendi evinizde kullanabilirsiniz. Koltuk kenarlarında çok şık bir görünüm oluşturan örgü battaniyeler, iri görünümleriyle de içinizi ısıtıyor.

dev-ipli-orgu-battaniyeler-chunky-battaniye-2

Chunky Battaniyeler ile Dekorasyon

Dev örgü olarak bilinen Chunky battaniyeler ile çok şık bir ev dekorasyonu yapabilirsiniz. Özellikle minimalist dekorasyona sahip evlerde çok hoş bir görünüm oluşturduğunun altını çizmek isteriz. Ev dekorasyonunuzun rengine uygun olarak örebilirsiniz. Örülmesi sanıldığı kadar zor değildir. Siz de kısa sürede örerek kullanabilirsiniz. Chunky battaniyeleri yatak örtüsü olarak kullanmak isterseniz, büyük boyutlarda örmeniz gerekir. Koltuk üzeri için ise, daha dar yapıya sahip battaniye örebilirsiniz.

Chunky Battaniyeler Nasıl Örülüyor?

İri yapılı örgü olarak karşımıza çıkan bu pofuduk battaniyeler, büyük şişler ile örülmektedir. Battaniye için satılan özel ipler mevcuttur. Bu ipler kilo ile satılmaktadır. İnternet üzerinden de satın alabileceğiniz bu dev ipler ile battaniyenizi örebilirsiniz. Battaniyeyi örmek için herhangi bir marangoza şiş yaptırabilirsiniz ya da tesisat boruları ile kendiniz de hazırlayabilirsiniz. Bazı kişiler elleriyle de bu battaniyeleri örebilmektedir. Youtube üzerinde battaniyeleri örebileceğiniz bir çok teknik mevcut.

2 yorum

  1. bu ipleri nerden alabiliriz bi fikriniz var mı?

  2. ipleri temin edeceğim bir yer var mı yardımcı olur musunuz

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top