facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Siyah Beyaz Mutfak Dekorasyonu
Siyah Beyaz Mutfak Dekorasyonu

Siyah Beyaz Mutfak Dekorasyonu

Mutfak dekorasyonunda en az kullanılan kombinlerden bir tanesi aslında siyah – beyaz mutfaklardır. Birçok mutfak dekorasyonu yapacak ev sahibi mutfağa siyah rengin uygun olmayacağını düşünür. Aslında bu kanı oldukça yanlıştır. Siyah ve beyaz renkler ile kombinlediğiniz mutfağınız; şık, trend ve asil bir mutfak dekorasyonuna sahip olabilmektedir.

Mutfak Dekorasyonunda Siyah ve Beyaz Nasıl Kombinlenir?
Mutfak dekorasyonunda siyah ve beyaz renklerden oluşacak olan bir mutfak planlıyorsanız; öncelikle bu işe mutfağınızı tanıyarak başlamanız gerekmektedir. Bunun en temel sebebi de mutfağınızı doğru bir görünüme kavuşturmanız gerektiğidir. Bu konuda mutfağın büyüklüğü önem taşımaktadır. Mutfağınız eğer büyükse dolaplar siyah olabilir. Siyah renkli dolaplar pencereden güneş alıyorsa bu mutfağınıza daha fazla ışıltı ve estetik kazandırır. Küçük bir mutfağa sahipseniz dolaplar beyaz olmalı; mutfak masası işse; siyah renk de tercih edilmelidir.

Siyah Beyaz Mutfak Dekorasyonunda Duvar Ne Renk Olmalı?
Siyah ve beyaz kombinlerden oluşan bire mutfak dekorasyonunda duvarlar da bu renklerin dışına çıkmamalı ve mutlaka beyaz renk de olmalı. Aksi bir renk olursa; estetik ve ferah bir görünüm yakalayamazsınız.

Siyah Beyaz Mutfakta Dekoratifler Ne Renk Olmalı?
Siyah ve beyaz kombinli bir mutfak dekorasyonu yapacaksanız; masanızın siya olması asil olmanız için ilk adımdır. Ardından da masalara konulacak oturakların üst yüzeyleri beyaz iskeleti ise; siyah olmalıdır. Bu tarz mutfaklarda zemin beyazsa buzdolabı siyah olsa daha iyi olur.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top