facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Sarı-Turuncu Ev Dekorasyonu
Sarı-Turuncu Ev Dekorasyonu

Sarı-Turuncu Ev Dekorasyonu

Ev dekorasyonunda, kış mevsiminin soğuk havasına inat sıcak bir atmosfer oluşturmak mı istiyorsunuz? Oluşturacağınız dekorasyon tarzının evinizde adeta bir güneş gibi parlamasını ve içinizi ısıtmasını mı istiyorsunuz? İşte size kış mevsiminde yaz güneşi etkisi yaratacak bir renk ikilisi: sarı ve turuncu renkleri.

Sarı Turuncu Ev Dekorasyonu

Ev dekorasyonunda sarı ve turuncu renklerini bir arada kullanmak, genelde pek tercih edilen bir renk ikilisi tercihi değildir. Genelde siyah-beyaz, gri-krem gibi pastel tonlardan oluşan renk ikilileri, iç mekân dekorasyonunda öncelikli olarak tercih edilen renk ikilileri olmaktadır. Fakat dekorasyon tarzında değişiklik yapmak isteyenler, farklı fikirlere açık olanlar ve ev dekorasyonunda renkli alanlar yaratmak isteyenler için sarı ve turuncu renk ikilisi ideal bir seçim olacaktır.

Sarı ve turuncu rengini sadece iki renk olarak kullanmak size cazip gelmiyorsa ya da çok renkli olacağını düşünüyorsanız; bu iki rengin arasında dengeleyici bir nötr renk de koyabilirsiniz. Sarı ve turuncu ikilisini dengeleyen en güzel renk seçimlerinden birisi gri renk olacaktır. Gri renk, son dönemde ev dekorasyonunda oldukça sık kullanılan renklerden birisidir. Fakat bu tarz bir dekorasyonda gri rengi ayrıntılarda kullanmak, temel dekorasyon rengi olarak sarı ve turuncu rengini tercih etmek gereklidir.

Sarı Turuncu Dekorasyon Turuncu Sarı Oturma Odası

Sarı-turuncu bir ev dekorasyonunu oluşturmak için neler yapabilirsiniz?

Önce Duvarlardan Başlayın
Sarı ve turuncu ev dekorasyonu uygulamaları için en çok tercih edilen alanlardan birisi duvarlardır. Duvarlarınızda sarının neşesine ve turuncunun enerjisine yer vererek, bu iki rengi iç mekânda en dikkat çekici hali ile kullanabilirsiniz.

Sarı Ev Dekorasyonu Turuncu Dekorasyonu

Koltuk Ve Yastıklarda Kullanın
Sarı-turuncu dekorasyon tarzını duvarlarda kullanmak size çok iddialı geliyorsa; bu iki rengi koltuk tercihinizde kullanabilirsiniz. Sarı renkte tercih ettiğiniz bir koltuğun üzerine koyacağınız turuncu yastıklar hem enerjik hem de renkli bir oturma alanı yaratmanıza da imkân sağlayacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top