facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Salon Dekorasyonu / Salonlar için Konforlu Köşe Koltuğu Tasarımları
Salonlar için Konforlu Köşe Koltuğu Tasarımları

Salonlar için Konforlu Köşe Koltuğu Tasarımları

Salonlar için köşe koltuklarının konforu son yıllarda daha da arttı. Eskiden rahatsız gibi görünen köşe koltukları, yeni tasarımları ile dikkat çekici bir hale geldi. Köşe koltukları ile modern ve konforlu bir salon dekorasyonu oluşturmak istiyorsanız, galerimizde yer verdiğimiz modelleri inceleyebilirsiniz.

Konforlu Köşe Koltuğu Nasıl Olmalı?

Köşe koltuğunda konfor arayanlardan iseniz, bu bilgiler sizin işinize yarayacaktır. Konforlu bir köşe koltuk tercihi için koltuğun boyutları önemlidir. Çok küçük boyutlardaki köşe koltuk ile aradığınız konforu yakalayamazsınız. Misafirlerinizle iç içe oturmak biraz can sıkıcı olabilir. Oturma grupları gibi olmadıkları için misafirlerinizin yüzüne bakamaz sürekli başınızı sağa sola döndürmek zorunda kalırsınız. Eğer küçük boyutlarda bir köşe koltuk tercihi yaparsanız, mutlaka 2 adet küçük berjer almanızı öneriyoruz. Berjer ile köşe koltuk arasında çok şık bir kombinasyon oluşturabilirsiniz.

Köşe Koltukların Yastık Sorunsalı

Köşe koltukları spor görünümde olduğu için genellikle bolca yastıktan oluşmaktadır. Bu yastıklarla uğraşmak çok sinir bozucu bir hal alabilir. Bununla birlikte sürekli dağılacakları için odanızda dağınık bir görünüm de sergilemesine neden olacaktır. Bu yüzden de fazla yastıklı tasarımları tercih etmemelisiniz.

Köşe Koltuğun Renk Seçimi

Köşe koltuklarda renk seçimine de dikkat etmelisiniz. Modern ancak, çok kasvetli olmayan renkleri ve çok fazla çiçekli tasarımları tercih etmemelisiniz. Köşe koltukları bütün olarak göründüğü için çiçekli koltuklar göz yorucu bir hal alır. Kahverengi gibi tonlar ise tamamen sıkıcı bir görünüme neden olmaktadır.Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top