facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Salon Halısı Nasıl Olmalı
Salon Halısı Nasıl Olmalı

Salon Halısı Nasıl Olmalı

Ev dekorasyonu herkesin önem verdiği günümüzde artık neredeyse bir gerekçe haline gelen düzen olmaktadır. Ev dekorasyonunda kişiler kendi istek ve arzularına göre evlerine şekil vermekte dileyenler bir iç mimar yardımı ile istemeyenlerde kendi zevklerine uygun mobilya ve her çeşit aksesuarlarla yaşayacakları yuvalarını daha da güzel ve yaşanabilir hale getirmektedirler. Ev dekorasyonlarında önemli olan pek çok husus vardır. Kişilerin zevkleri göz ardı edilmeden bu dikkat edilmesi gereken noktalara özen gösterilirse ortaya şahane sonuçlar çıkabilmektedir. Bu önemli noktalardan biri evin şekli ve boyutudur. Evin küçüklüğüne ya da büyüklüğüne göre mobilyalar tercih edilmelidir. Küçük bir eve kaba ve sığmayacak mobilya almak yapılacak en büyük hatalardan biridir. Bir diğer nokta ise evin mobilya tarzıdır. Ev klasik olarak düzenlenmiş ise aksesuarlarda ona göre alınmalı ya da ev spor bir görüntü şeklinde düzenlendi ise klasik daha az aksesuar kullanılmalıdır.

2015 Halı Modelleri

Ev içerisinde mobilya alımından sonra dikkat edilmesi gereken ve göze çarpan en önemli ev gereci ise halılardır. Artık günümüzde parke, lambri, ahşap yerler olduğundan çok fazla halı kullanılmamaktadır. Pek çok iç mimarında tercihine dayanarak söyleyebiliriz ki artık çok halı kullanma her tarafı halıyla kaplama devri sona ermiş olmaktadır. Çok nadiren evin koşuluna göre tamamen halı kaplanan yerler olsa da genellikle evlerde halı ortada dekor amaçlı kullanılmaktadır. Halı tercihine gelecek olursak halılar özellikle salonlarda daha klasik olarak tercih edilmektedir. Tabi bu evin mobilyasına göre değişkenlik gösterse de genelde klasik çizgilerin bulunduğu daha soft renkler salonlar için uygun olmaktadır. Salon eğer klasik olarak bezenmişse Osmanlı figürlü halılar salonları çok daha ihtişamlı göstermektedir. Ya da salonlar daha modern ve şık bir şekilde dizayn edilmiş ise halılar geometrik şekillerle tasarlanmış daha canlı ya da krem, bej tonlarında olmalıdır.

Halı Modelleri

Salonlar evin en önemli kısımlarından olmaktadır. Bu sebeple pek çok kişi salonlarının daha güzel görünmesini ister. Salonları güzelleştiren mobilyalar, halılar, dekoratif eşyaların doğru seçimi ile sizlerin de salonu göz alıcı güzellikte olacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top