facebook
Anasayfa / Bahçe Dekorasyonu / Salon bitkileri ve dekorasyon
Salon bitkileri ve dekorasyon

Salon bitkileri ve dekorasyon

Ev dekorasyonlarında vazgeçilmez bölümlerden biri salon dekorasyonudur. Bitkiler salon dekorasyonunun vazgeçilmez parçaları olarak çok çeşitli cinslere sahiptir.

Çin Herdemyeşili: Güneş sevmeyen bir bitki. Bu özelliği ile salon bitkisi olabilir. En önemli özelliği bitkinin bütün organlarının havayı temizleme özelliğidir. 12-27 derecede tutulması önerilir.

Herdemyeşil Bitkisi

Aloe Vera Bitkisi: Formaldehitlerin ve insan için zararlı bakterilerin neredeyse tamamını yok eden bir özelliğe sahiptir. Bol güneş isteyen bir bitki olduğu için salonun güneş alan bölümüne yerleştirilmesi gerekir.

Aloe Vera

Büyük Flamingo Çiçeği: Mutfaklar ve banyolar için en ideal bitki olan Flamingo bitkisi amonyak salımlarını en iyi arındıran bitkidir.

Flamingo Çiçeği

Şamadora Dağ Palmiyesi: Işık almayan bir odada bile yetişebilen bir bitki olan şamadora dağ palmiyesi en iyi hava temizleme bitkisidir.

Şamadora

Kurdela Çiçeği: Salon dekorasyonunda kullanılan çok güzel bir bitki olan Kurdela Çiçeği havayı kirleten tüm maddeleri emer.

Kurdela Bitkisi

Areka Palmiyesi: yine hava temizleyen bitkilerden biri olan Areka Palmiyesi görüntü olarak da bakana rahatlık vermektedir.

Areka

Kraton Bitkisi: Salon dekorasyonlarının vazgeçilmez bitkisi olan Kraton Bitkisi hem ortamı temizler hem de ortama oksijen verir.

Kraton

Kauçuk Ağacı: Salon bitkileri arasında en çok kullanılan bitki olan bu bitki güneşe karşı çok hassastır. Formaldehiti emme özelliği bulunan bitkinin 16-27 derece arasında korunması bitkinin verimini artırır.

Kauçuk Bitkisi

Hava Temizleyici Deve Tabanı: Işık almayan yerlerde de yaşayabilen bu bitki salon dekorasyonunda kullanılan çok güzel bir bitki olmakla birlikte havayı temizleyen bir özelliğe sahip.

Deve Tabanı Bitkisi

Yelken Çiçeği Bitkisi: Salon dekorasyonunun vazgeçilmez bitkisi olan Yelken Çiçeğinin önünde hiçbir kirletici duramaz. Havayı en iyi şekilde temizleyen  bitkinin mükemmel bir görüntüsü var. 20-30 derece hava sıcaklıklarında yaşayabilen bitki salon bitkileri arasında favoridir.

Yelken Çiçeği

Bir yorum

  1. Yazıda belirtilmemiş ama kaktüsün de radyoaktif dalgaları emdiğine dair söylentiler var (ne kadar doğru bilmiyorum) Evde özellikle televizyon gibi eşyaların yanında olması yararlı olabilir

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top