facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Püskürtme Boyalarla Harika Duvar Dekorasyonu
Püskürtme Boyalarla Harika Duvar Dekorasyonu

Püskürtme Boyalarla Harika Duvar Dekorasyonu

Daha önce hiç sprey boyalarla duvarlarınızı boyamayı denediniz mi? Eminim bu zamana kadar aklınızdan bile geçmedi. Ya da vereceği zahmeti düşündünüz ve vazgeçtiniz. Peki ya daha önce duvarlarınıza yanlışlıkla boya sıçrattınız mı? Sanmıyorum ama, başınızdan böyle bir şey geçtiyse de mutlaka tinerle çıkarmaya veya üzerini örtecek renkte boyalar kullanarak lekeyi kapatmaya çalışmışsınızdır. Bu iki durumun arası bir durumla karşılaşsaydınız ne yapardınız? Hiçbir şey yapmayın. Çünkü artık sıçratmalar, püskürtmeler, hatta duvarlarınıza akan boyalar bile dekorasyonunuza katkıda bulunan detaylar olarak karşınıza çıkacak.

Nasıl mı?
1992 yılında ABD’de doğup bizim ülkemize kadar gelen bir grafiti aşkı var. Bilmeyenler için grafiti; duvarlara sprey boyalarla uygulanan yazı ve püskürtme sanatıdır. Bu sanat dış cepheye veya içte kalan açık cephelere uygulanır.

Bu akımın iç cepheyi ne şekilde etkilediğini, iç cepheyle ne alakası olduğunu hâlâ anlamamış olanlarınız olabilir. Veya yanlış anlayanlarınız. Bu nedenle çok daha açık şekillerde ifade etmek istiyorum:

Sprey duvar markerları ile (normal duvar boyalarını tüplere koyarak da yapabilirsiniz.) iç mekân duvarlarınızda dekor oluşturabilirsiniz. Nasıl yapacağınızı anlatıyorum:

Daha önce grafiti gördüyseniz, düzensizlikle meydana getirilen mükemmel ahengin de tanığı olmuşsunuzdur. Yine aynı şekilde, duvarlarınızı normal duvar boyanızla boyadıktan sonra üzerlerine sprey boyalar yardımıyla püskürtmeler, sıçratmalar vb. düzen karşıtı etkenler katabilirsiniz.

Örneğin sprey tüpünüze istediğiniz renkte boyayı koyduktan sonra, duvarınıza dağınık formlarla dilediğiniz kadar püskürtebilirsiniz. Bu, odanıza ferah ve yumuşak bir görünüm verecektir.

  

Bir başka yöntem de sıçratma yöntemi. Sprey tüpünüzün (içi doluyken) kapağını açın ve eldivenli ellerinizi tüpe daldırın. Daha sonra ellerinizi çıkarıp boyayı duvarlarınıza sıçratmaya başlayın. Bu görünüm odanıza enerji katar.

Son olarak eğer odanızda salaş bir görünüm istiyorsanız, spreyinizin ağzını duvarınıza dayayın ve bolca sıkıp çekin. Boyanın üzerine çay kaşığının yarısı kadar su damlatın. Boyanız belirli bir sınıra kadar akacak ve duracaktır. Böylece istediğiniz görünümü elde etmiş olursunuz.

 

Bu şekilde duvarlarınızın dekoruna katkı sağlayabilir ve basit uygulamalar ile olağanüstü görünümler elde edebilirsiniz..

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top