facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Portakal Topları İle Yılbaşı Dekorasyonu
Portakal Topları İle Yılbaşı Dekorasyonu

Portakal Topları İle Yılbaşı Dekorasyonu

Yılbaşı geldi çattı. Mağazaların vitrinleri yeni yıl teması ile süslemeye başladı. Çeşit çeşit aksesuarlar, kırmızı temalı kıyafetler, yılbaşı süsleri, parlak toplar, çam ağaçları, yapay kar derken her yer kırmızı-beyaz ve yeşilin hâkimiyeti ile dolmaya, yollar ve caddeler ışıl ışıl parlamaya başladı bile. Kimi yılbaşını gece dışarıda geçirirken, kimi şimdiden şık bir restaurantta yemek yerini ayırdı bile. Eğer sizin herhangi bir yılbaşı planınız yoksa evinizde arkadaşlarınızı toplayıp güzel sohbetli, eğlenceli bir ev partisine ne dersiniz? İşte size evinizi yılbaşı kutlama mekânına dönüştürmek için oldukça basit kendin-yap projeleri…

Yılbaşını evinizde geçirmeye karar verdiyseniz ve arkadaşlarınızı da evinize davet edecekseniz, eviniz yılbaşı dekorasyonuna uygun hale getirmeniz ilk işiniz olmalıdır. Bu konuda size birbirinden güzel ve faklı yılbaşı dekorasyon fikirleri sunacağız.

KENDİ-YAP: KARANFİL BATIRILMIŞ PORTAKAL TOPLARI
Kış mevsiminde, evinizi buram buram narenciye kokusunun sarmasına ne dersiniz? Eminim bu koku, sevimli ve sıcacık bir ev ortamının en güzel temsillerinden biridir. Yılbaşı dekorasyonu yaparken de karanfil ve portakalın birlikteliğini kullanıp, hem odanızı güzel kokular ile kaplayabilir hem de görüntüsü ile oldukça şık yılbaşı süsleri yapabilirsiniz.

Yapmanız gereken ilk şey; karanfili portakalınıza batırmaktır. İsterseniz portakalın her yerine, isterseniz belli bir düzende, isterseniz de tamamen dağınık olacak şekilde karanfilleri portakala batırdıktan sonra, sıra geldi süslemeye. İsterseniz simler ile parıl parıl parlayan toplar oluşturun, isterseniz de yılbaşını çağrıştıran renk ve desenli kurdeleler ile portakallarınızı güzelce süsleyin.  Kırmızı, yeşil ve gri simli kurdeleler ile portakalları harika bir dekorasyon objesine dönüştürebilirsiniz.

Hazırladığınız portakal toplarını geniş bir dekoratif tabağın içine alıp yanına kozalaklar ve çam ağaçları ile birlikte sunum yapabilirsiniz. Tabağın içine koyacağınız çubuk tarçınlar da hem güzel kokusu hem de hoş duruşu ile güzel bir dekor yaratacaktır.

Ayrıca hazırladığınız karanfil batırılmış portakal toplarınızı çam ağacına asarak da değişik bir yılbaşı dekorasyonu oluşturabilirsiniz. Kendi yaptığınız süsler ile çam ağacınızı süslediğinizde, hem farklı hem de masrafsız bir dekorasyon oluşturma imkânınız da olacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top