facebook
Anasayfa / Kendin Yap Fikirleri / Plastik Kaşıklardan Ayna Çerçevesi Yapımı
Plastik Kaşıklardan Ayna Çerçevesi Yapımı

Plastik Kaşıklardan Ayna Çerçevesi Yapımı

Ev dekorasyonunda değişiklik yapmak fikri, maliyeti açısından insanları çoğu zaman tedirgin eden bir durumdur. Fakat ev dekorasyonunda değişiklik yapmak için illa büyük bütçeler ayırmaya gerek yoktur. Size ufak bütçeler ile de evinizde oldukça güzel değişiklikler yapabileceğiniz söylesek? İhtiyacınız olan şeyler ise sadece biraz yaratıcılık ve birbirinden güzel dekorasyon fikirleri. Üstelik bu fikirlerin hepsi, evinizde bulunan malzemelerin farklı amaçlar ile kullanılarak bambaşka bir şekilde değerlendirilmesi üzerine kuruludur.

İşte yukarıda anlattığımız duruma çok güzel örnek olacak bir uygulama: plastik kaşıklardan ayna çerçevesi yapımı. Hem yapımı çok kolay olan bu projede hem de evinizde bulunan plastik kaşıkları da değerlendirme fırsatınız doğacaktır.

Plastik Kaşıklarla Ayna Çerçevesi

Kendin-Yap: Plastik Kaşıklardan Ayna Çerçevesi Yapımı

Bu basit fakat duvar dekorasyonunda etkili bir görünüme imza atan proje için ihtiyacınız olan malzemeler;

*Yuvarlak bir ayna

*Silikon yapıştırıcı

*Plastik kaşıklar

*Karton

*Makas ve kalem

*İstediğiniz renkte bir boya (Uygulamada sezonun trend renklerinden biri olan kırmızı seçilmiştir.)

Yapımı;

*Kendin-yap projesine başlamadan önce ilk yapmanız gereken; aynanın boyutuna göre kartonunuzu kesmek olacaktır. Kartonunuzun ortasına bir delik açmanız gerekmektedir. Kartonun ortasına keseceğiniz delik, aynanızın boyutunda olmalıdır. Bu sebeple aynanın ölçüsünü alın ve kartonun ortasına aynanın girebileceği gibi ölçülerde deliğinizi açın.

Plastik Kaşıklardan Ayna

*İkinci adım olarak; kestiğiniz kartonun üzerine plastik kaşıkları yapıştırmak olacaktır. Fakat ikinci sırayı yapıştırmaya başladığınızda ilk sıradaki kaşıkların ortasına gelecek şekilde bir düzenleme yapmanız gerekmektedir. Bu şekilde yapmış olduğunuz ayna çerçevesi daha tasarım bir şekilde gözükecektir.

Plastik Kaşıklardan Ayna Yapmak Plastik Kaşıklar İle Ayna Yapımı

*Kaşıkları yapıştırma işlemi bittikten sonra elinize sprey boyanızı alın ve aynanızın çerçevesinin hangi renk olmasını istiyor iseniz, o rengi boyamaya başlayın.

 Plastik Kaşıklarla Ayna Çerçevesi Yapımı Plastik Kaşıklarla Ayna Yapmak

*Boyama işlemi bittikten ve boya kuruduktan sonra; aynayı hazırlamış olduğunuz çerçevenize yapıştırın. Sonrasında aynanızı duvara asmak için de metal bir kancayı aynanın arkasına yapıştırın.

Plastik Kaşıklarla Ayna

İşte, duvar dekorasyonunuzda fark yaratacak, mekanı daha farklı gösterecek, üstelik tasarımı da tamamen size ait olan ayna çerçeveniz hazır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top