facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Perdeleri Sadece Camda Kullanmayın!
Perdeleri Sadece Camda Kullanmayın!

Perdeleri Sadece Camda Kullanmayın!

İşte Size Perde ile Oda İçinde Oda Yaratma Fikirleri

Modern hayat ile birlikte, küçülen evlerimiz, küçük evlere uygun dekorasyon uygulamalarının oldukça popüler olmasını sağladı. Küçük ev gerçeği, evlerin her köşelerini değerlendirme projelerini ve değişik tasarımlar ile yeni yerler kazanma tasarımlarını ön plana çıkardı. İşte bu uygulamalardan birisi de perdelerin artık sadece camlarda kullanılmayarak, odaları bölme amaçlı da kullanabilmektir.

Evde Perdeyle Odaları Bölme

Stüdyo dairelerde oturanların kullanım fonksiyonlarına göre alanları ayırmak için kullandıkları perdeler, artık sadece stüdyo tarzı dairelerde değil genel olarak yer sıkıntısı yaşanan bütün evlerde kullanılmaktadır. İstediğiniz dekorasyon tarzına uygun perde seçimini yaparak, odanızı bölebilir, kendinize ait bir alan yaratabilir, hatta odanın içinden yeni bir oda bile çıkarabilirsiniz.

İşte size; perdeler ile mekânları bölerken size ilham verecek, yapabileceğiniz uygulamalara örnek olacak birkaç basit tasarım…

Metal Perde Oda Bölme Perde Bölme

Açık Mutfak Sevenlere: Perde İle Oturma Alanını Ayırın
Açık tarzda mutfaklar, son dönemde 1+1 formda dekore edilen evlerde kullanılan mutfak tarzıdır. Küçük metrekareli 2+1 evlerde de yerden tasarruf etmek amaçlı açık mutfak uygulamasına yer verilmektedir. Dekorasyonda açık mutfak, görünüm olarak oldukça şık duran fakat oturma alanı ile birleştiğinden dolayı belli zamanlarda sıkıntı yaratabilen bir mimaridir. Perdeler ile mekânları ayırma fikri, en sık olarak açık mutfakları oturma alanlarından ayırmak için kullanılır. İstediğiniz tarzda kalın kumaşlı perdeler ile yemek masanızı da mutfağınızdan ayırmanız mümkündür.

Perde İle Yatak Odasını Bölme

İpucu: Rustik tarzda borular ile yapacağınız bir tasarım, endüstriyel tarzda dekore edilmiş bir mutfakta oldukça şık ve tarz bir görünüm sağlayacaktır.

Yatak Odanızın İçinde Giyinme Köşesi Oluşturun
Yatak odasında giysi odası fikri
çoğu kadının hayallerini süslemektedir. Fakat küçük metrekareli evlerde bu tasarım için yeterli metrekare bulunmamaktadır. İşte bu noktada perde bir ayırıcı olarak devreye girecektir. Giysiniz çok ancak tamamını toparlayabilecek kadar büyük yeriniz ya da bir giysi dolabınız yoksa perdeyi ayırıcı gibi kullanarak yatak odanızın içinde ayrı bir giysi odası yapabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top