facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Öğrenci Evleri için Ev Dekorasyonu Önerileri
Öğrenci Evleri için Ev Dekorasyonu Önerileri

Öğrenci Evleri için Ev Dekorasyonu Önerileri

Hemen hemen herkes öğrencilik hayatı yaşamıştır. Bir çok öğrencinin de bir öğrenci evi deneyimi olmaktadır. Bir öğrenci evi dekore ederken, en çok dikkat edilmesi gerek bütçe hesabıdır.

1- Öğrenci evlerinin dekorasyonu için öncelikle kaç kişinin kalacağı belirlenmelidir. Bir çok öğrenci bütçeye katkı sağlamak için birkaç kişi aynı evde kalabilmektedir. Bu yüzden de kalacak kişi sayısı ve yer planı yapmalısınız.

2- Yatak odaları hariç mutfak ve oturma alanı ortak kullanım alanlarıdır. Bu yüzden de ortak bir zevke sahip olarak dizayn edilmelidir.

3- Öğrenci evi dekore ederken, öncelikle temel ihtiyaçlardan başlamalısınız. Bunun için de kanepe ya da koltuklar ile işe başlayabilirsiniz. Sehpa gibi eşyaları en sona bırakmalısınız.

4- Mobilya seçimi yaparken, az kullanılmış ikinci el ya da teşhir mobilyalar tercih edebilirsiniz.

 

5- Yatılı misafirleriniz için koltukların ve kanepelerin açılabilir olmasına dikkat etmelisiniz. Bu sayede alandan tasarruf da edebilirsiniz.

6- Mobilya seçiminde çok fazla renk karmaşası yaratmayın. Modern eşyalar ile modern renk kombinasyonları yaratmalısınız.

 

7- Yatak oda için mutlaka baza tercih etmelisiniz. Böylece anlık kullanıma gerek duymadığınız eşyalarınızı baza içine yerleştirebilirsiniz.

 

8- Portatif gardrop ile pratik bir kullanım imkanı yaratabilirsiniz.

9- Yeterli bütçeniz varsa, yapı marketlerde uygun fiyatlı çalışma masası ve kitaplık gibi eşyalar alabilirsiniz.

10- Öğrenci evlerinde yaratıcılık da önemlidir. Çeşitli malzemeler ile kendinize sehpa türevi eşyalar yapabilirsiniz. Birkaç kilo pamuk ve birkaç metre kumaş alarak kocaman puf ve minderler yapabilir, evinize renk katabilirsiniz.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top