facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Ofis Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı?
Ofis Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı?

Ofis Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı?

Ofis dekorasyonu bir şirketin karakterini ve geleceğe dair planlarını yansıtır. Personellerinize uygun çalışma ortamı yaratabilmek için, müşteri ve iş ortaklarınız üzerinde olumlu bir etki bırakabilmek için mobilyalarınız şık ve modern seçmelisiniz. Ofis dekorasyonunuz eğer bilinçsizce yapılacak olursa çalışanlarınızın iş veriminizi son derece olumsuz etkileyecektir.

Doğru mobilya seçimi : Bir ofis, şirketin türüne göre uygun mobilya seçilmedikçe gerçek bir ofis olmayacaktır. Eğer şirketiniz toptancılık üzerine ise stoklama özelliği olan, son derece geniş çekmece ve dolaplara sahip mobilyalar seçilmelidir, eğer iş yeriniz elektronik üzerine ise ya da e-ticaret firması iseniz ofis mobilyalarınız sahip olduğunuz teknolojik aletleri  iyi muhafaza edebilmeli ve depolayabilmeli, ya da avukat iseniz mobilyalarınız hukuk bürosuna yakışır şekilde ciddi ve profesyonel olmalıdır, genellikle bu ofislerde maun mobilya ve deri koltuklar tercih edilmektedir.

Eğer ofisiniz grafik tasarım, metin yazarlığı ya da sanatsal ürünler üzerine ise ahşap ve klasik değil, modern yüz yıla ait, sıra dışı ürünler kullanmalısınız.

Ofis Aydınlatması

Aydınlatma

Mobilyalarınızı ne kadar doğru seçerseniz seçin, istenilen etkiyi ışık ve aydınlatma olmadan sağlayamazsınız. Ofis içi aydınlatma nasıl olmalı denilince akla ilk olarak personele uygun çalışma ortamını sağlamak gelmelidir. İkinci olarak da dekoratif etkiyi tamamlaması düşünülmelidir. Ofis pencereleriniz yeterince büyük değilse ya da aydınlık bir konumda değilseniz, doğal ışıklandırma etkisine sahip ampuller kullanmalısınız.

Dekoratif malzeme olarak tablo, poster ya da çiçek kullanıyorsanız bölgesel led aydınlatma harika bir atmosfer ortaya çıkartabilir. Eğer ofisinizin doğal ışık ihtiyacını yeteri kadar sağlayamazsanız karanlık ortam çalışan ve müşterilerinize huzursuzluk hissi verecek, hatta uykularını getirecektir.

Ofis Dekorasyonu Nasıl Olmalı

Renk seçenekleri :  Renk kombinasyon ve uyumu ofis iç dekorasyonunda en önemli ayrıntıdır. Çünkü renkler şirketinizin sunduğu ürünlerin karakteristiğini yansıtacaktır. Eğer aydınlık renkler seçerseniz çalışanlarınızda ve müşterilerinizde daha keyifli ve zevkli bir hava oluşturabilirsiniz.

Duvarlarınızda renk olarak beyaz ve krem gibi pastel renkler seçmek her ofis ve dekorasyon tipi için uygun olabilmektedir. Fakat büronuz danışmanlık ya da hukuk üzerine ise en uygun renk ahşap dekorasyona uyabilecek kahverengi ve kırmızı tonlarıdır, hatta siyah duvar kağıtları bile kullanmanız mümkün.

Ofis Dekorasyon Fikirleri

Lavabo ve tuvalet : Bir şirkette ilk dekore edilmesi gereken yer olmasa da, genel bütün içerisinde son derece önemli bir etkisi vardır. Bu yüzden ofis lavabolarınızı iyi dekore etmeli, kaliteli malzeme kullanmalısınız. Çalışanlarınızın ya da müşterilerinizin sürekli olarak lavabonuzu kullanmak isteyeceklerini unutmayın, üzerlerinde olumsuz bir etki bırakmamak için lavabonuzu her daim temiz tutmalısınız. Hiç kimse sizden lavabonuzda jakuzi kullanmanızı ve büyük yatırımlar yapmanızı beklemiyor, çalışan bir lamba, tuvalet kağıdı ve sıvı sabun yeterli olacaktır.

Ayrıca dekorasyona başlamadan önce aklınızda tutmanız gereken bir nokta daha var ki, o da Avrupa Birliği yasalarınca her iş yerinde bir engelli çalıştırma zorunluluğudur. Tüm dünyada git gide yayılan bu düzenleme ülkemizde de yakında yasa haline gelecek ve lavabolarınızı engelli vatandaşlarımızın kullanabileceği şekilde dizayn etmeniz gerekmektedir.

Ofis Mobilyaları

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top