facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Mutfakların Son Trendi; Bambu
Mutfakların Son Trendi; Bambu

Mutfakların Son Trendi; Bambu

Mutfak dekorasyonu yapılırken çeşit çeşit tarzla karşılaşmanız mümkündür. Son zamanlarda mutfaklarda vintage, cupcake, Uzakdoğu, bambu gibi stiller kullanılıyor. Ahşap görünümlü eşyalardan ve objelerden hoşlanıyorsanız; tercihiniz bambudan yana oldu. Bambu harika görünümü dışında sağlık açısından uygun da bir malzemedir. Bambu, sınırlı bölgelerde yetişmesi bakımından ve değerli bir bitki olmasından dolayı; bambudan hazırlanan ürünlerde fiyat fazlalığı görebilirsiniz. Doğal ve orijinal bambuların fiyatları pahalıdır. Eğer ucuz ürünler görürseniz; bambu olup olmadığından emin olmalısınız.

Bambu, 1200 üzerinde türü kapsayan bir tanımdır. Bambu bitkileri, tahtalaşarak büyüyen, büyümek konusunda sınır tanımayan türlerdir. Oldukça esnek olan bu bitkiler kırılmaya dayanıklıdır. Muson Asya’sı, Afrika’nın yapışlı alanları, Kuzey ve Güney Amerika gibi sınırlı bölgelerinde yetişmektedir.

Mutfak Eşyalarında Bambu
Bambu malzemeyi, mutfak eşyalarının genelinde kullanabilirsiniz. Mutfak dolapları artık bambu malzemeden hazırlanabilmektedir. Bunun dışında bambu masa ve sandalye takımlarını, tabureleri hazırlamak için kullanılabilir. Hatta inşa kısmında zemin kaplamasında, duvar panolarında da bambuya yer verilebilir. Her şeyin uyum içinde olmasını istediğiniz zaman tüm malzemeyi bambudan hazırlatabilirsiniz. Üstelik bu modaya da uygun bir olacaktır.

Küçük Mutfak Gereçleri
Mutfakta sık sık kullandığınız kaşık-çatal sepeti, derin kâseler, baharatlık takımları, çerezlikler, yemek kaşıkları, bıçaklar, bulaşık sepetleri, kesme tahtaları bambu malzemeden hazırlanabilmektedir. Bu şekilde üretilen mutfak gereçleri, kullanımları bakımından daha sağlıklı, daha uzun vadeli olacaktır. Ayrıca görünümleriyse doğallığın resmini yansıtırlar.

Mutfak Dekorasyonunda Bambu
Mutfakta kullanabileceğiniz dekorasyon ürünlerinin bambudan hazırlanmış olanlarını bulabilirsiniz. Bambu aydınlatmalar, duvar süsleri bulabileceğiniz çeşitli ürünlerden bazıları. Bunun dışında bambunun doğal haliyle, büyük bitkiler olarak hem yeşil hem de ahşap görünümlü şekilde vazolarda kullanabilirsiniz. Böylece mutfağınızda bitki süslemesine de yer vermiş olursunuz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top