facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Mutfak dekorasyonları İçin Yemek Masası Modelleri
Mutfak dekorasyonları İçin Yemek Masası Modelleri

Mutfak dekorasyonları İçin Yemek Masası Modelleri

Evimizin en önemli bölümlerinden olan mutfaklarımızı dekore ederken dikkatli bir şekilde seçim yapmamız gereken mutfak mobilyaları içinde en temel mobilya yemek masası takımıdır. Seçim yapacağımız yemek masası modelinin estetik olması, zarif ve şık durması, mutfağa uyum sağlaması ve kaliteli malzemeden yapılmış olması ile mutfaklarda yemek vakitlerinin bir şölene dönüşmesi sağlanabilir, eş dost ve akraba ile kahve keyifleri yemek masaları ile daha keyifli hale getirilebilir.Mutfak mobilyaları seçilirken yemek masası modeli kullanım şekline, kullanım sıklığına ve mutfağın hacmine göre seçilmeli mutfak hacmine uygun oranlara sahip yemek masaları tercih edilmelidir.Mutfak dekorasyonlarda estetik özellikler ön planda tutulduğu için alternatif yemek masası modeli takımlarından kişiliğinize uygun ve tarzınızı yansıtan modeli seçmelisiniz.

Eklektik stil yemek odası
Mutfak dekorasyonlarında yemek masası bölümleri genel olarak açık renk duvar veya duvar kağıdı ile kaplanmış bir duvar önünde koyu renk yemek masası, açık renk sandalyeler ile eklektik bir yemek masası modeli tercih edilerek şık bir yemek alanı dekorasyonu yapılabilir.  Eklektik yemek masası rengi olarak koyu renkler olan; siyah, bordo, koyu kahve, koyu lacivert veya koyu gri renklerde tercih edebilir sandalye takımını ise açık renk olan sarı, kırmızı, yeşil, pembe renklerden seçebilirsiniz.

Yuvarlak yemek masaları
Mutfağınızda yeriniz dar ise, yuvarlak yemek masalarını tercih ederek hem yer tasarrufu sağlamış olursunuz hem de küçük alanda şirin bir yuvarlak yemek masası dekorasyonu yapmış olursunuz. Genel olarak pencere kenarına yerleştirildiğinden gün ışığı ile daha canlı bir hale getirmek için açık renklerde yemek masası ve açık renklerde sandalye takımı seçilmelidir.

Fonksiyonel yemek masaları
Mutfaklarda yemek yiyebilmek bayram, aile toplantısı gibi kalabalık olunan günler için kullanabileceğiniz bir birine geçmeli ve istenildiğinde uzatılabilen 12 kişilik yemek masası haline getirilen yemek masası modellerini tercih ederek fonksiyonel ve ihtiyaçlarınız karşılayan yemek masası seçmiş olursunuz. Renk seçimi olarak bir birine geçen kısımlar siyah – beyaz, sarı – kırmızı, mavi – lacivert gibi zıt renklerden yapılmakta ve farkındalık yaratılmaktadır.

Sade ve göz alıcı yemek masaları
Mutfaklarını sade olarak dekore etmek isteyen ev hanımları  yemek masası tercihlerini de sade olarak tercih ederek sade mutfak dekorasyonunu tamamlamış olurlar.  Sade yemek masalarını dikdörtgen, kare veya yuvarlak olarak tercih edebilir mutfağının dekorasyonuna göre mutfağınıza sadelik ve estetik kazandırabilirsiniz. Sandalye takımlarını da aynı şekilde sade seçmeli ve yemek masası ile aynı renkte seçmelisiniz. Bu sayede sade mutfak dekorasyona katkı sağlamış olursunuz.

Klasik yemek masaları
Klasik ve geleneksel yemek masası modelleri günümüzde halen gelenekseli yaşatmak içişn üretilmekte ve ev hanımlarına satılmaktadır. Ev hanımları eskitilmiş ahşaplardan sade veya ahşapların oymalarla süslenmiş modellerini  tercih ederek geleneksek mutfak dekorasyonu ile mutfaklarına güzellik katabilir, mutfakların şık ve zarif olmasını sağlayabilir. Geleneksel mutfaklar için tercih edilecek geleneksel yemek masası modellerinin renkleri eski ev mobilyalarının renkleri olan koyu kahve renginde tercih edilmeli ve geleneksel bir yemek masası olarak mutfaklarımızı süslemelidir.

Klasik Yemek Masası Modelleri

Yemek masası modellerinden evinizi, kişiliğinize uygun olanı seçerek tarzınızı yansıtan bir mutfak dekorasyonu yapabilir, istemeniz halinde şık ve zarif bir yemek masası modeline sahip olabilirsiniz.

2 yorum

  1. iyi geceler. ben yeni evim için dizayn örnekleri araştırırken sizin dekorasyonlarınıza rastladım. beğendiğim bir resim hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top