facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Mumlarla Dekorasyon Önerileri
Mumlarla Dekorasyon Önerileri

Mumlarla Dekorasyon Önerileri

Ev dekorasyonunda en çok kullanılan, birçok model ve neredeyse her renkte üretilen dekoratif objelerden birisi mumlardır. Ev dekorasyonuna başka bir hava katan, daha gizemli, soft ve romantik bir etki yaratan mumlar, ev dekorasyonuna fazla para harcamadan yapılacak küçük ama etkisi büyük olan dokunuşlardan da birisidir.

Peki, mumlar ile kendinizin yapacağı ev dekorasyon objeleri nelerdir? Bu yazımızda size ufak bütçelerle yapabileceğiniz oldukça basit fikirler vererek mumlar ile ev dekorasyonunda harikalar yaratmanızı sağlayacağız.

KADEHLERİ TERS ÇEVİRİN, İŞTE SİZE EN GÜZEL MUMLUKLAR
Biraz yaratıcılık ile neredeyse hiç masraf yapmadan ev dekorasyonunuza yeni dekorasyon objeleri kazandırabilirsiniz. Bunu yapmanın en basit malzemelerinden biri olan mumlar ile yapılacak en şık dekorasyon objelerinden birisi kadehleri mumluk yerine kullanmaktır. Bunu yapmanız için ihtiyacınız olan şey evdeki kadehlerden birkaç tanesi ve istediğiniz kalınlıkta mumlardır. Kadehleri ters çevirin ve isterseniz tabanına minik renkli mumlar koyarak kadehin içine evinizin dekorasyon temasına uygun minik objeler yerleştirin. İsterseniz de kalın bir mumu yine ters çevirdiğiniz kadehin tabanına koyun ve kadehin içine renkli toplar koyun. Bu dekorasyon objesi özellikle de şık bir masa dekorasyonu oluşturmada size oldukça yardımcı olacaktır. Yılbaşının da yaklaştığı şu günlerde, siz de evinizde vereceğiniz yılbaşı yemeğinin sofrasına kadehlerden mumlukları koyabilirsiniz.

MUMLARDAN GÜZEL KOKULAR ÇIKARIN
Mumları dekorasyon objesi olarak kullanma için bir başka fikir de mumları koku veren bitkiler ile birlikte kullanmanızdır. Bunu yapmanın iki yolu vardır: isterseniz cam bir bardak ya da kavanozun içerisine tarçın, portakal kabukları ya da dekor amaçlı hoş gözükecek renkli kumları koyun. Üzerine mumunuzu oturtun ve mumumuz yandığında ısı ile birlikte güzel kokular da etrafa yayılsın. Bunu yapmanın ikinci yolu ise oldukça şık duran başka bir dekorasyon objesini size kazandıracaktır. Çubuk tarçınları alın ve kalın bir mumun etrafına yapıştırın. Sonrasında renkli bir ip ile çubuk tarçınları muma güzelce sarın. Bu ip aynı zamanda dekorasyon olarak da gözükeceği için dekorasyon tarzına uyan bir renk seçmenizde fayda vardır. Mum yandıkça ısıdan etkilenen tarçınlar, etrafa oldukça hoş kokular bırakacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top