facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Banyo Dekorasyonu / Mükemmel Bir Banyo Hayal Değil!
Mükemmel Bir Banyo Hayal Değil!

Mükemmel Bir Banyo Hayal Değil!

Banyolarda temizlik olduğu kadar düzen de önemli bir faktördür. Zira aradığınız şeyi bulamamak, banyoda can sıkıcı bir durum haline gelebilir.
Güzel bir banyo dekorasyonu tasarladıktan sonra oluşan düzensiz bir banyo ortamı şevkinizi kırabilir ve banyonuza yeterli önemi gösteremeyebilirsiniz.
Banyonuz için yapacağınız düzenlemeler ufak detayları beraberinde getirebileceği gibi banyo ortamınıza da şık bir detay katacaktır.

Banyoda bulunan eşyalar ne kadar az olursa sizin için o kadar iyidir. Sade ve basit bir düzenle oluşturulan banyo ortamı, banyo temizliği yaparken de size kolaylık sağlayacaktır.

Banyo Dekoru

Banyonuzda bulunan eşyalar banyonuza renk katmalıdır. Bunun için diş fırçalarınızı koyacağınız şık bir fırçalık, bornozlarını düzenli bir şekilde koyabileceğiniz dolaplar veya raflar, banyo ortamınıza şık ve renkli detaylar kazandıracaktır.

Banyonuz için doğal ışıklandırma yöntemi uygulamanız da, düzen açısından fark yaratacaktır. Güneş alan banyo camınızın hemen karşısına koyacağınız aynalar sayesinde, banyoda iyi bir ambiyans yaratabilir ve doğal bir aydınlatma yöntemi uygulayabilirsiniz.

Banyonuzun görünümüne en çok etki eden unsurlardan birisi de duş perdenizdir. Duş perdeniz için seçeceğiniz renk, banyo renginizle uyumlu olursa banyonuz daha düzenli gözükecektir. Ayrıca eskiyen duş perdelerinizi hem düzen açısından hem sağlıklı bir banyo ortamı oluşturmak açısından değiştirmeniz faydalıdır.

Modern Banyo Dekorasyonu

Banyonuz İçin En Doğru Lavabo Seçimi
Banyo için seçilen ürünlerin en önemli parçasını lavabolar oluşturmaktadır. Banyolarda yapılacak doğru lavabo seçimi, görsel açıdan doğru tercih edildiğinde diğer ürünlerle bir ahenk yakalayarak banyonuzu renklendirecektir. Banyo için lavabo seçiminizi yaparken, banyonuzda hâkim olan renkleri önemsemeli ve buna göre lavabo seçimi yapmalısınız.

Banyonuzdaki renkler daha çok koyu tonlarına hâkimse: Sizin için önerimiz cam lavabolar olacaktır. Banyonuzdaki koyu renkler arasından sırıtmayacak cam lavabolar aynı zamanda banyonuza oldukça şık bir detay kazandıracaktır.

Banyo Dekorasyon Fikirleri

Banyolarınız için kullandığınız renkler açık renklerse: Bu renkler için yakalayacağınız uyum, mermer tezgâh üzerine yerleştirilmiş lavabolardan geçmektedir. Özellikle küçük bir ve oval şekilde dizayn edilmiş lavabo tercihleri, açık renkli banyolarınızdaki ahengi bozmayacağı gibi harika bir uyum yakalayacaktır.

Açık renkli banyolar için seçilebilecek bir diğer lavabo rengi olarak kahve ve bakır renginde tasarlanmış lavabolardır. Banyonuzda bulunan eşyaların renklerine göre iyi bir uyum sağlayan lavabolar, banyo estetiğinizi olumlu etkileyecektir. Özellikle banyodaki eşya tercihinden ve renginden yana, beyaz rengi tercih eden kullanıcılar için, kahve bakır tonlarındaki lavabo seçimleri son derece doğru olacaktır.

Banyo Fayans

Peki, Ya Fayanslar?
Banyolar, ev dekorasyonunun önemli noktasını oluşturan alanlardır. Özellikle banyo dizaynı konusunda en çok dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de fayans uygulamalarıdır. Banyoda, hem zemin için hem de duvar için yapılan fayans uygulamaları, günümüzde oldukça fazla çeşitlilik kazanmıştır. Farklı modellerde tasarlanan, banyo fayansları tercihinize göre renk uyumu konusunda size birçok alternatif sunacaktır. Geçmiş yıllarla kıyaslandığında artık banyolar için fayans uygulamaları, daha şık ve estetik görünümlere kavuşmuştur.

Banyo fayansı uygulamalarında estetik ve şıklık önemli olduğu kadar, sizin için temizleme rahatlığı sunması da fayans seçiminde dikkat edilmesi gereken bir husustur. Aynı zamanda banyolar; sıklıkla suyla temas halinde olduğundan dolayı, fayans uygulamaları kesinlikle suya dayanıklı olmalıdır. Banyoda suyla temas halinde olacak alanlar olan; zemin ve duvarların uzun ömürlü olması için bu detay son derece önemlidir. Banyo fayans uygulamalarında bu kriterler doğru bir şekilde yerine getirildikten sonra dikkat edilmesi gereken diğer konu fayanslarda yapı malzemelerinin sağlıklı oluşudur.

Banyo
Hem şık hem de sağlıklı banyolar için kaliteli ürünler tercih etmeniz oldukça doğru bir karar olduğu gibi, kaliteli ürünlerin uzun ömürlü olmasıyla birlikte ekonomik açıdan da size avantaj sağlayacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top