facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Mutfak Dekorasyonu / Monokrom Dekorasyon Sevenlere: Renk Kombinasyonları
Monokrom Dekorasyon Sevenlere: Renk Kombinasyonları

Monokrom Dekorasyon Sevenlere: Renk Kombinasyonları

Ev dekorasyonunda son dönemde trendi oldukça yüksek olan ve dekoratörlerin iç mekânda cesurca kullandıkları monokrom dekorasyon tarzı, zarif ve sofistike bir etki yaratmak üzerine kurulmuştur. Monokrom dekorasyon trendi ile hem modern hem de klasik bir dekorasyon stiline imza atmanız da; bu dekorasyon tarzının son dönemde popüler olarak kullanılmasının açıklamasıdır.

Monokrom dekorasyon tarzı, kimileri için monoton bulunurken; kimileri için ise oldukça beğenilen bir tarzdır. Bu tarzı oluştururken temel adım; tek rengin açık ve koyu tonları ve varyasyonlarını kullanabilmektir. Bunun yanı sıra sadece iki renk üzerine yoğunlaşarak da monokrom dekorasyon tarzı yaratılabilir.

Gri Renk Uyumu

Eğer siz de monokrom dekorasyon tarzını tek düze buluyor fakat işin içine biraz renk katarak bu dekorasyon tarzını uygulamak istiyorsanız; siyah ve beyaz renkleri kullanmadan da monokrom etkiyi elde edebilirsiniz.

Monokrom dekorasyonda; siyah ve beyaz renklerden oluşan dekorasyonun çok sert görüneceğinden endişe edenler için, renk eşleşmelerini kullanarak görünümü yumuşatmaya ne dersiniz? İşte monokrom dekorasyon trendi için alternatif renk kombinasyonları…

Bakır ve Gri Mutfak Dekorasyonu İskandinav Stili Dekorasyon

Lacivert Ve Yumuşak Mavi/Gri
Dekorasyonda renk ikililerinden bahsederken; mavi ve beyaz akla gelen en klasik renk ikililerinden birisidir. Eğer bu renk ikilisini monokrom bir etkide kullanmak istiyorsanız; beyazın yerine mavi-gri bir renk tonu koymanız gerekecektir. Zarif bir lacivert ile bu renkleri destekleyerek görünümünüzü boğmadan tasarıma derinlik katabilirsiniz.

Gri Üzerine Koyu Gri
Dekorasyonda son dönemde etkisini güçlü bir şekilde hissettiren bir renk: gri. Dekorasyonda beyaz rengin alternatifi olarak sunulan soluk gri son yıllarda oldukça popüler olmuştur. Monokrom dekorasyon tarzında da koyu gri ve koyu gri ile kullanılan daha açık renk tonlar, evinize rahatlatıcı bir hava katacaktır. Ayrıca gri renk, mobilyalarınız için mükemmel bir arka plan da olacaktır.

Koyu Gri Ve Pastel Yeşil
Dekorasyonda son dönemin en etkili nötr rengi olan gri tonlarını, doğadan gelen natürel renkler ile birlikte kullanarak monokrom bir etki yaratabilirsiniz. Gri renk ile birlikte kullanılan yumuşatılmış yeşil rengi, dekorasyona tazelik hissi katacaktır.

Oturma Odası Dekorasyonu

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top