facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Modern Zemin Döşemesi için Parke Renkleri
Modern Zemin Döşemesi için Parke Renkleri

Modern Zemin Döşemesi için Parke Renkleri

Modern zemin döşemelerinde son yıllarda en çok tercih edilenler parke döşemelerdir. Ahşap ile oluşturulan parke yer döşemelerinde bir çok farklı renk seçeneği mevcuttur. Parke rengi seçimi için dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Bu hususlara dikkat ederek siz de kendi eviniz için en uygun parke rengini seçebilirsiniz.

Açık Renk Parke Döşemeleri

Açık renk parkeler evlere ferah ve iç açıcı bir görünüm vermektedir. Evin mobilyaları açık renk ise parkelerde açık renk tercih edilir ancak, biz tam tersini önermekteyiz. Ev dekorasyonunda kontrast oluşturmak istiyorsanız, mobilya renkleri ile parke renklerini zıt tercih etmelisiniz. Koyu renk mobilyalarınız varsa parkelerinizi açık renk tercih edebilirsiniz. Açık renk parkeler temizliği konusunda her zaman tereddüt yaşatmaktadır ancak, açık renk parkeler ile koyu renklerin temizlik farklı neredeyse hiç yoktur. Hatta temizlik zorluğundan söz edilecekse, koyu renk parkeler daha zor diyebiliriz.

Koyu Renk Parkeler ile Yer Döşemeleri

Koyu renk parkeler, tercih edilecek odanın ambiyansına lüks ve kaliteli bir etki katmaktadır. Lüks dekore edilmiş evlerin tamamında ahşabın verdiği enerjiyi hissedebilirsiniz. Bir çok önemli şirketlerin ofislerinde de ahşap kullanımı sağlanır. Ahşap tasarımlarının verdiği güçlü enerji ile ortamın ciddiyeti daha güçlü olur. Koyu renk ahşap parkelerin kullanımı daha çok dikkat gerektirmektedir. Özel parlatma ve temizleme ilaçlarının alınması gerekiyor. Bununla birlikte çizilmeye de dikkat edilmelidir. Koyu renk parkeler üzerinde oluşan çizikler daha çok belirgin olmaktadır. Bununla birlikte, toz, kıl gibi faktörler de koyu renk zeminlerde daha çok ön plana çıkıyor. Koyu renk parke zemini tercih edecekseniz, mobilyalarınızı beyaz renkli tercih edebilirsiniz. Tamamının koyu renklerden oluşması lüks bir etki kazandırır ancak, ev gibi uzun süre vakit geçirilen yerlerde boğucu bir etki de yaratır.

koyu-renk-parkeler-ile-ev-dekorasyonu

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top