facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Mutfak Dekorasyonu / Modern Mutfak Barı Dekorasyon Örnekleri
Modern Mutfak Barı Dekorasyon Örnekleri

Modern Mutfak Barı Dekorasyon Örnekleri

Mutfak dekorasyonunda son yıllarda bar bölümleri trend haline geldi diyebiliriz. Mutfak barları, bazı mutfaklarda yarım ada ünite şeklinde bazılarında da tam ortada ada şeklinde tasarlanmaktadır. Yüksek masalar ile oluşturulan bar masaları, modern görünümü ile dikkat çekiyor. Şık bir alan haline getirilen mutfak barlarında, yüksek bar tabureleri kullanılmaktadır.

Mutfaklarda kullanılan yüksek masa dekorasyonlarında, mutfak barı isminin verilme nedeni ise; hafta içi fazla zaman harcamadan birşeyler atıştırıp işimize gidiyor olmamızdan kaynaklıdır. Akşam yemeklerinde fazla teferruata girmeden, hızlıca birşeyler hazırlayıp yenilen bölüm olmaktadır.

Siz de evinizde mutfak barı dekorasyonu uygulamayı düşünüyorsanız, aşağıda yer verdiğimiz dekoratif fikirleri uygulayabilirsiniz.

Ahşabın doğal dokusu

Mutfak barlarının büyük bir çoğunluğu, ahşap malzeme ile tasarlanmaktadır. Doğal ahşabın cilalanmış halini bu mutfak barı tezgahlarında görebilirsiniz. Günümüz teknolojisi ile suya dayanıklı hale getirilen ahşap, mutfaklarda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Modern, rustik, kırsal ve hatta minimal tasarımlarda da çok iyi bir şekilde kullanılabilir.

ahsap-mutfak-bari-dekorasyon-ornegi

Çok fonksiyonlu bir alan

Mutfak barları genellikle yüksek tasarlanır ancak, bu bir zorunluluk değildir. Standart masa boyutunda tasarlanan bu mutfak barı örneği de çok şık ve kullanışlı bir görünüm sergilemektedir.

alcak-mutfak-bari-dekoru

 

Açıkhava mutfakları için de uygun

Teras mutfakları için de ideal bir kullanım imkanı sunduğunu bu örnekte görüntüleyebilirsiniz. Çok şık ve fonksiyonel bir kullanım alanı yaratılmış.

teras-icin-bar-masasi

Yüksek bir tezgah

Tezgahtan alçaltılmış bir masa dizaynının tam tersi olarak, daha da yükseltilmiş bir tasarım karşınızda. Dikkat çekici ve modern görünen bu masada kahve keyfi yapmak, oldukça iyi bir zaman geçirmenizi sağlayacaktır.

yuksek-mutfak-masasi-bar-tezgah

Açık planlı mutfaklarda seperatör olarak da harikalar

Oturma alanının içinde dahil olan açık mutfaklarda da çok hoş bir görünüm yansıtmaktadır. Mutfak ile oturma alanı arasında seperatör görevi gördüğünü söyleyebiliriz.

kucuk-mutfak-bar-masasi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top