facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Modern İşyerleri: Home-Office Modası
Modern İşyerleri: Home-Office Modası

Modern İşyerleri: Home-Office Modası

Günümüzde iş hayatı artık sadece plazalarda ya da binalarda yaşanmamaktadır. Değişen zaman ve evden çalışma sisteminin ülkemizde de kullanılmaya başlanması, işini evinden de devam ettiren bir kesimin oluşmasına neden olmuştur. Dolayısı ile modern hayat bize evimizi hem ev hem de ofis gibi kullanma durumunu ortaya çıkarmıştır. Bu iki ihtiyacın birleşimi ise home-office denilen mekân kavramıdır. ‘Home office’ kavramı önceleri sadece freelance çalışan kişiler tarafından tercih edilirken; şimdilerde büyük kurumsallaşmış şirketler bile bu tarz mekânlar oluşturmaya başladı.

Home Office Dekorasyon

Peki, ‘Home Office’ tarzında bir ev nasıl dekore edilmelidir? Home-office tarzı dekorasyonda olmazsa olmaz adımlar nelerdir? İşte home-office dekorasyon dosyası…

Hem Ev Hem İşyeri: ‘Home-Office’
‘Home Office’ hem çalışma alanı hem iş alanı hem de ev alanınız olacağı için ev ve işyeri alanlarını birbirinden ayırmanız; home-office tarzı bir evin en temel adımıdır. ‘Home Office’ tarzında dekore ettiğiniz mekân sizin işyeriniz de olduğundan dolayı bu alanda iş toplantıları yapmanız ya da iş görüşmeleri yapmamız gerekecektir. Bu sebeple home-office alanınız evinizin geniş ve sessiz bir alanında oluşturmanız ideal bir dekorasyon uygulaması olacaktır.

Home Office Dekorasyon Fikirleri Home Office Mobilyaları

Hem Kullanışlı Hem İddialı: Ofis Sizin, Tarz Sizin!
Evinizde home-office olarak kullanacağınız alanı belirledikten sonra ikinci adım belki de işin en eğlenceli adımıdır. Home-office alanınızı istediğiniz tarza uygun bir şekilde dekore ederek, iş ortamınızı ister eğlenceli ve renkli, isterseniz de sade ve şık bir çizgide konumlandırabilirsiniz. Bu uygulama adımında tek dikkat etmeniz gereken, home-office alanında kullanacağınız mobilyaların ofis ihtiyaçlarını karşılayan, işlevsel ve kullanışlı olmasıdır.

Duvarlarda Panolar, Toplantı Takvimleri Oluşturun
Home-office tarzında dekor
ettiğiniz alanın duvarında tablolara ya da panolara yer vererek; plan ve toplantılarınızı bu alanda işaretleyebilirsiniz. Duvarlarınızda kullanacağınız pano veya tablolarda ayrıca iş notlarınızı ya da hatırlatmalarınızı da yerleştirebilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top