facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Mobilyalarınızı Nasıl Temizlemelisiniz?
Mobilyalarınızı Nasıl Temizlemelisiniz?

Mobilyalarınızı Nasıl Temizlemelisiniz?

Ev dekorasyonunun temel taşı mobilyalardır. Mobilyalar evin elbisesi gibidir. Özenerek, severek ve bin bir emekle alınan mobilyaları her zaman ilk günkü gibi temiz görmek isteriz. Misafiriniz çok geliyor ve küçük de çocuğunuz varsa mobilyalar elbette kirlenecektir ve sık sık temizlenmesi gerekecektir. Beyaz yatak odası takımları belki de evlerde en çok değer verilen mobilyalardır. Yanlış bir yöntemle temizlediğinizi düşünsenize. Doğru yöntemler kullanılmazsa eğer mobilyaların yıpranması kaçınılmaz olacaktır ve sizleri üzecektir.

Ben bu yazımda ev dekorasyon fikirleri ile aldığınız  kirlenen güzelim mobilyalarınızı zarar vermeden nasıl temizleyeceğinizi işleyeceğim.

beyaz-mobilyalar

Ahşap mobilya temizliği

Lake ve kaplama olarak ikiye ayrılan ahşap mobilyalarda lake mobilyanın temizliği biraz daha dikkat istiyor. Lake mobilya dekorasyon fikirlerinde oldukça şık görüldüğü için kullanılır. Bilhassa parlak bir yüzey yapısı olduğu için çizilmelere karşı dikkat edilmesi gerekir. Temizlik için kullanacağınız bez pamuksu ve pürüzsüz olmalı ve kimyasal kullanılmadan saf temiz su kullanılması yeterlidir. Kaplama mobilyalarda aynı şekilde temizlenmeli ancak suya dayanıklılığı az olduğu için nemli ve ıslak bırakılmamalı temiz ve pürüzsüz bir bezle silinmelidir. Bu tür mobilyalarda kesinlikle pürüzsüz mikrofiber bez kullanılmamalıdır ve kullanacağınız bez temiz olmalıdır.beyaz-mobilyalar-nasil-temizlenmeli

Koltuk ve Kanepelerin kumaş temizliği

        Ev dekorasyonunun vazgeçilmezi Koltuk ve kanepeler için çeşitli kumaşlar kullanılır. Farklı dekorasyon fikirleri için farklı kumaşlar kullanılır. Soft kumaşlar silinebilir özellikte olduğu için sorun yaşamazsınız. Kadife, deri kaplama ve şölin kumaşlarda ise kumaş temizleyiciler kullanmanızda sakınca yok. Ancak deri kaplamanız beyaz yatak odası takımları için tercih edildiyse desen aralarında siyahlıklar kalabilir onu da sabunlu bir bulaşık süngerinin arka yüzü ile silebilirsiniz.

Temizliği doğru yapılan mobilyaların ömrü uzar uzadıkça da sizi mutlu etmeye devam eder.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top