facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Misafirlerinizi Büyüleyecek Nitelikte Salon Dekorasyonu
Misafirlerinizi Büyüleyecek Nitelikte Salon Dekorasyonu

Misafirlerinizi Büyüleyecek Nitelikte Salon Dekorasyonu

Dekorasyon modası, günümüzde artık giderek renklenerek ve çeşitlenerek yol almaktadır. Ev dekorasyonları aslında, ev sahiplerinin kişiliklerinden mutlaka bir iz taşımaktadır. Bu sebeple yapılmakta olan dekorasyonun en ince ayrıntıları bile farklı noktalara parmak basmaktadır.

Herkes elbette başkaları tarafından da evinin beğenilmesini istemektedir. Ev sahipleri, evlerini dekore ederken, kendi kişiliklerini ve kendi tarzlarını yansıtacak olan eşyalardan yana tercihlerini kullanmalıdır.

Rengarenk Salon Dekorasyonu

2015 yılının dekorasyon modasında, cıvıl cıvıl olan renklerin ön plana çıktığı görülmektedir. Renkliliği ve canlılığı seven bir kişiliğe sahipseniz, renklerin canlılığından mutlaka faydalanmalısınız. Salon dekorasyonunda sadelik ve beyaz rengi ağırlıklı olarak kullanmaktan yanaysanız; çeşitli renkteki obje ve aksesuarları uygun yerlere yerleştirerek evinizi renklendirebilirsiniz.

Eğer salon ölçülerinizin küçük olduğunu düşünüyorsanız daha açık renkleri ve açık tonları kullanarak döşeme yapmanız daha akılıca olacaktır. Dekorasyonun vazgeçilmezi ise, parçaların birbirleriyle olan uyumudur.

Salon Dekorasyonu İçin İpuçları

Salon dekorasyonunda duvarları renklendirmek için çeşitli tablo ve resimlerden yararlanılabilir. En güzel dekorasyonlar, doğru seçimlerin yapılmasıyla ortaya çıkmaktadır. Doğru olan parçaların, doğru yerlere konumlandırılması çok önemlidir. Salonun renklendirilmesinde, sürekli olarak aynı renkleri kullanmaktan kaçınmalısınız. Fazla eşyanın daha şık görüneceğini düşünmek bir hatadır. Ne kadar çok eşya varsa o kadar çok kalabalık var demektir ve kalabalıklar insanı sıkar.

Dekoratif duvar rafları, evlerin salonlarında genellikle TV ünitesinin yakın çevresinde konumlandırılmaktadır. Duvar raflarının, sarı ya da beyaz ışıkla ışıklandırılması salonunuza çok hoş bir hava katacaktır.

TV Duvar Rafları

Salon Dekorasyonunda Duvarların Değerlendirilmesi

Salonlar, evin diğer kısımlarına göre daha çok titizlenilen kısımlarıdır. Genel olarak, klasik çizgiler yerine daha modern, daha göz alıcı ve daha zarif tasarımlar ilgi çekmektedir. Değişik renklerin kombinleri ile çok farklı dizaynlar yaratılabilmektedir.

Duvarlar aslında odaların sınırlarını belirleyen çizgilerdir. Ancak bu çizgiler, bir takım hileler ile olduklarından daha geniş gösterilebilirler. Örneğin, perdelerin duvar boyunca mümkün olduğunca yükseğe kaydırılması, bulunulan salonda bir o kadar geniş algılanır. Uzun perdelerin tercih edilmesi, tavanda kartonpiyer süslemelerinden faydalanılması ya da tavana kadar yükselen kitaplıklardan yararlanılması, salonunuzu daha geniş ve ferah gösterecek hilelerden birkaçıdır.

Salon Duvar Dekorasyonu

Salonda eşyaların konumlandırılması aşamasında, eşyalar birbirinin yoluna çıkmayacak şekilde ve bir yerden diğer köşeye rahatlıkla yürünebilecek şekilde dekore edilmelidir. Elektrik prizlerinin kullanımı veya camın açılıp kapatılabilmesi zor görevler haline dönüştürülmemelidir.

Salonun odak noktası olarak belirlenen yerine, çekici figürler yerleştirilebilir.  Veya parlak renklerle dekore edilmiş olan bir salon, bu konuda dikkatleri üzerine toplayarak salonun küçük olması konusunu geri planda bırakabilir.

Duvar Dekoru

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top