facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Minimalist Mutfak Dekorasyonları ile Modern Yaşam
Minimalist Mutfak Dekorasyonları ile Modern Yaşam

Minimalist Mutfak Dekorasyonları ile Modern Yaşam

Minimalist dekorasyon tasarımları günümüz modernizmi ile tam bir uyum içindedir. Mutfaklarda göz yoruculuğun uzaklaştığı minimalistik etkiler ile kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Mutfakta vakit geçirirken daha sakin ve huzurlu olmanızı sağlayan, minimalist modern tasarımlar ile evinizi baştan yaratabilirsiniz. Minimalist mutfak dekorasyonu önerilerinde en önemli faktör; sadelik. Türk kültüründe en dağınık ve yoğun alan olan mutfaklar, İskandinav etkileri ile daha sade bir görünüme dönüşüyor.

ada-tezgahli-beyaz-renk-modern-ve-minimalist-mutfak-dekorasyonu

Minimalist Amerikan Mutfak Dekorasyonu

Amerikan mutfaklar, bizim kültürümüzde çok sevilmeyen bir dekorasyon tarzıdır. Ancak, yeni evlenen gençlerin sadeliğe ve modernliğe önem vermesiyle birlikte Amerikan mutfaklar da tercih edilmeye başlandı. Mutfaklarını dağınık ve kirli tutmayı sevmeyen bayanlar için ideal bir dekorasyon fikridir. Amerikan mutfaklar, salonlara ayrı bir anlam ve şıklık katmaktadır. Siz de dağınıklıktan hoşlanmayan bir yapıya sahipseniz, minimalist Amerikan mutfak dekorasyonunu tercih edebilirsiniz.

modern-ve-sade-amerikan-mutfak-modeli-eames-sandalyeler-ile

Minimalist Mutfakların Masa ve Sandalyeleri

Minimalist dizayna sahip mutfak dekorasyonlarında ağırlıklı olarak beyaz, siyah ve gri renk kombinasyonlarını görmekteyiz. Minimalist dekorasyon ile en iyi özdeşleşen sandalye modelleri de; Eames sandalyeler olmaktadır. Eames model sandalyeler ile çok şık ve sade bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Oldukça kullanışlı bir yapıya sahip olan bu sandalyeler ile düz bir masa tercih etmenizi öneriyoruz. Renkli ve çeşitli süslemeleri olan masalar uygun olmamaktadır. Düz tasarıma sahip ahşap ya da beyaz lake masalar tercih edebilirsiniz. Eames sandalyeler arasında da en çok beyaz ve ardından da gri renk seçenekleri tercih edilmektedir.

eames-sandalyeli-amerikan-mutfak-dekorasyonu

Minimalist Mutfak Dekorasyonunda Ankastre Seçimi

Minimalist dizayna sahip olan mutfak dekorasyonlarında ankastreler büyük önem taşımaktadır. Tezgah üzerinde kullanılan eşyalardansa, dolap içine gömülü olan ankastreleri tercih etmelisiniz. Ankastre renkleri olarak griler ön plana çıkmaktadır. Ocak seçiminde de siyah cam modeller iyi bir tercih olarak gözümüze çarpıyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top