facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Banyo Dekorasyonu / Minimal Renklerde Dekorasyon Modası
Minimal Renklerde Dekorasyon Modası

Minimal Renklerde Dekorasyon Modası

İlkbaharın gelmesi ile birlikte, kış mevsiminin soğuk havasını ve hantallığını üzerimizden atma vakti geldi. Doğanın uyanışı olan ilkbahar, evinizde de yeni bir dekorasyon tarzına ve baharın taze ve canlı atmosferini evinize taşımaya güzel bir bahane sunuyor. Öyleyse ne bekliyorsunuz, evlerinizde baharın mis kokan ferah atmosferini oluşturmak için işe koyulabilirsiniz.

Dekorasyonda bahar değişikliğine gitmek isteyenlerin ilk yapması gereken ve belki de en kolay ve en büyük değişiklik dekorasyon renklerini değiştirmek olacaktır. Evinizin dekorasyon tarzını yorucu renkler ve mobilyalardan kurtararak, ilkbaharı çağrıştıran daha pastel ve daha minimal bir tarza doğru çevirmelisiniz. Bu adımı planlarken seçeceğiniz renkler elbette ki çok önemlidir.

Renk seçiminde evinizde yakalamak istediğiniz minimal tarzı göz önünde bulundurarak; sade, hoş görünümlü ve stil sahibi dekorasyonlar oluşturabilirsiniz. Minimal tarzda ev dekorasyonu için önerilen renkler arasında ilk sıralarda bulunan beyaz, açık griler, krem ve pastel renkler; aynı zamanda baharın çağrıştırdığı bir dekorasyon tarzında da rahatlıkla kullanılabilir.

Bahar Evleri: Hem Sade Hem Tarz
Dekorasyonda baharın gelişini müjdeleyen fakat minimal havasından da ödün vermeyen bir dekorasyon yaratmak istiyorsanız; size önerimiz, açık renkli bir zemin üzerinde pastel görünümü bozmayacak koyu renklere ve ahşap malzemelere izin vermenizdir. Açık renkler ve ahşabın açık tonları size aydınlık, ferah ve özgür hissedeceğiniz bir dekor alanı sunacağı gibi; yakalamak istediğiniz minimal çizgiyi de bozmadan bahar mevsimine yakışan bir dekorasyona imza atmanızı sağlayacaktır.

Az Mobilya, Geniş Alan
Minimal renkli dekorasyon tarzında az mobilya ve aksesuar ile uyumlu ve minimalist bir tarz oluşturacak temel amaçtır. Bu sebeple renklerde olabildiğince pastel tonlara yönelmeniz gerektiği gibi, dekorasyonda da az eşya felsefesinden yana olmalısınız. Mekânda az eşyanın bulunması, mekanı daha ferah ve daha büyük göstereceği gibi göz de yormayacak; minimal tarzınızı başarı ile destekleyecektir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top