facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Maskülen Tarzı Dekorasyon
Maskülen Tarzı Dekorasyon

Maskülen Tarzı Dekorasyon

Her alanda olduğu gibi ev dekorasyonu alanında da kadın-erkek çekişmesi mevcuttur. Maskülen-feminen tarz ayrımı, modadan aksesuarlara kadar her alana damgasını vurduğu gibi ev dekorasyonunda da etkisini özellikle de son dönemde oldukça baskın bir şekilde hissettirir. Tek başına yaşayan erkekler ya da bayanlar, kendi tarzlarına uygun bir şekilde dekore ettikleri evleri ile maskülen ya da feminen dekorasyon örneği oluştururlar.

Bu yazımızda; özellikle de tek yaşayan erkeklerin evinden ilham alan bir dekorasyon tarzını daha yakından inceleyeceğiz: maskülen dekorasyon tarzı. Siz de evinizde modern, sade, ayrıntısız, abartısız fakat oldukça şık ve tarz bir dekorasyon elde etmek istiyorsanız, maskülen dekorasyon ipuçlarından faydalanabilirsiniz.

Maskülen Dekorasyon

Modern, Sade Fakat Bir O Kadar Da Tarz Ve İddialı
Maskülen bir dekorasyon tarzı, modern evin istediği dekorasyon tarzıdır aslında. Evin içerisinde bulunan her şey işlevseldir, fazladan abartılara gerek yoktur. Sade bir şıklık’ maskülen dekorasyon tarzını tanımlayan en güzel cümlelerden birisidir.

Siyah-Gri-Beyaz-Krem Uyumu
Maskülen bir dekorasyon tarzında, dikkat çeken renkler kullanılmaktan kaçınılmalıdır. Genelde dekorasyon tarzının ruhuna uygun olarak siyah-beyaz ve griden yararlanılması uygun olacaktır. Yardımcı renkler olarak kahve, krem ve bakır tonlarından da faydalanılması uygundur.

Ev Dekorasyonu Dekorasyon Fikirleri

Duvarlarda Tablolar, Olmazsa Olmazlar
Maskülen bir dekorasyon tarzında duvar dekorasyonunu hareketlendirecek en önemli detay, duvarda tablo kullanmaktır. Fakat kullanılacak tablonun maskülen dekorasyon havasına da uygun olması gerekmektedir. Bu sebeple tablo seçimi yaparken de abartıdan uzak,  sade ve erkeksi tablolar tercih edilmelidir.

Mobilya Seçimi: Biraz Erkeksi, Biraz Şık
Maskülen bir dekorasyon tarzı oluşturmak istediğinizde, mobilya seçimi de oldukça önemlidir. Rahat ve düz çizgilerden oluşan, modern formda dizayn edilmiş mobilyalar maskülen bir dekorasyon için ideal tamamlayıcılar olacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top