facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Küçük yatak odaları nasıl daha büyük gösterilir?
Küçük yatak odaları nasıl daha büyük gösterilir?

Küçük yatak odaları nasıl daha büyük gösterilir?

Potansiyel alıcıların ya da kiracıların bir evde dikkat ettikleri şeylerin başında oda boyutu gelir. Birçok kişi mevcut evlerine sığamadıkları için ev değiştirir ve eğer odalarınız gereğinden daha küçük hissettiriyor ise direkt olarak gözden düşer.

İyi haber şu ki, en küçük odalar bile doğru uygulamalar ile çarpıcı şekilde daha büyük gösterilebilir.

Gereksiz mobilyalardan ve dekoratif ürünlerden kurtulmak küçük odaları alıcıların gözünde büyük göstermenin en kolay yollarından birisidir. Bu nedenle evinizi satın almak ya da kiralamak için birisi ziyarete gelmeden önce biraz süre isteyin ve belirtilen şartlara göre odaları hızlıca düzenleyin.

Özellikle yatak odası ev sahibinin her akşam gönül rahatlığı ile girebileceği kadar ferah, ertesi gün de gençleşmiş ve dinlenmiş olarak kalkabileceği kadar da huzur verici olmalıdır.

İşte yatak odalarınızı daha ferah hale getirebilmeniz için kolay ipuçları;

Dar Yatak Odası

Odayı toplu ve düzenli tutun
Toplama ve temizleme zaten genellikle aynı anda yapılan işlemlerdir, bu nedenle üzerinize herhangi bir artı yük binmez. Yapmanız gereken ilk şey yatak odanızdan tüm gereksiz eşya ve mobilyaları atmak ve daha fonksiyonel hale getirmektir.

Evinize herhangi bir alıcı ya da kiracı gelmeden önce odada size ait tüm aile fotoğraflarını, makyaj malzemelerini, televizyonu ve tv ünitesini ve de diğer kişisel eşyaları kaldırmalısınız.

Eğer yatağınızın altında yer varsa elinize ne geçiyorsa oraya koyabilirsiniz. Unutmayın ki oda ne kadar küçük ise o kadar organize olması gerekir.

Kiracınız ya da alıcınız odanın yeterince büyük olduğuna kanaat getiremezse arkasına bakmadan gidecektir.

Dar Yatak Odası

Daha küçük bir yatak kullanın
Daha rahat olması için neredeyse herkes en büyük boy yatak seçer ve bu yataklar odadaki tüm alanı gereksiz bir biçimde yok eder.

Odanızı ister müşterileriniz için, isterseniz de kendiniz için büyütmek istiyor olun, yapmanız gereken ilk şey yatağınızı küçültmektir.

Eğer tek çocuğunuzun odasını düzenliyorsanız tek kişilik yatağı odanın ortasına, duvara dayalı bir biçimde yerleştirin. Böylelikle odaya ilk girildiğinde yürümek için uzun bir alan ve renkli, neşeli yatak ortaya çıkacaktır. Bu da herkese kendisini daha rahat hissettirir.

Gereksiz mobilyaları ortadan kaldırın
Yatak odasında bulunan çok büyük makyaj masaları ya da elbise dolapları her ne kadar gerekli olsa da evinizin başka bölümlerine taşınabilir ya da daha küçükleri ile değiştirilebilir.

Eğer yatak odanız gerçekten çok küçük ise yatağınızın, küçük bir sehpa ve sandalye haricinde hiçbir şey kullanmamalısınız.

Unutmayın ki evinize bir müşteri geliyorsa asıl amaç müşteriye ne kadar eşyaya sahip olduğunuzu göstermek değil, aksine ne kadar alana sahip olduğunuzu göstermektir. Büyük yatağınızın ya da elbise dolabınızın kapladığı alan kullanılabilir alanlar değildir. Müşteri odanın içerisinde çeşitli eşyalara takılmadan rahatlıkla yürüyebilmek ister.

Doğal ve yapay ışıklar kullanın
İyi aydınlatmanın getirdiği güç asla göz ardı edilmemelidir. Doğru ayarlanmış ışık gözlerimizi kandırır ve odayı olduğundan çok daha büyük gösterir. Bu nedenle eviniz için müşteri geldiğinde ışıklar, kapılar ve camlar tamamen açık olmalıdır. Ziyaret saatlerini de evinizin en çok güneş aldığı zamanlara denk getirirseniz evinizi satma ya da kiralama işini oldukça kolaylaştırmış olursunuz.

Eğer ev yeterince güneş almıyorsa bu açığı masa lambaları ve ayaklı lambalar ile kapatmanız gerekir.

Yatak Odası Dekorasyonu

Mümkünse geniş duvar aynaları kullanın
Geniş aynalar duvarları ve ışığı yansıtarak odanın geniş görünmesine neden olur. Zannedilen aksine aynalar yer kaplamaz, aksine oda boşluğunu ikiye katlarlar ve tüm bu özelliklerine rağmen dekorasyonun en ucuz parçalarından birisidir.

Eğer odanız aydınlatma açısından yetersiz ise büyük duvar aynasını tam pencerenin karşısına, alan olarak yetersiz ise de duvar karşısına yerleştirmeniz sorunu belli bir ölçüde çözecektir.

Küçük oda, özellikle küçük yatak odası dekorasyonu diğerlerine göre çok daha zor olabilir. Buna rağmen günümüzün alıcıları her zaman daha büyük evler ve odalar arzu etmekte. Fakat eviniz küçük diye umudunuzu kaybetmemeli, yukarıda anlatılan adımları her ne kadar zaman alsa da uygulamalısınız.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top