facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Mutfak Dekorasyonu / Küçük Mutfakları Kullanışlı Hale Getirmek için Fikirler
Küçük Mutfakları Kullanışlı Hale Getirmek için Fikirler

Küçük Mutfakları Kullanışlı Hale Getirmek için Fikirler

Mutfaklara uygulanabilen dekorasyon ve çeşitli tasarımlar, büyük oranda mutfağın genişliğine ve mimari yapısına bağlıdır. Bu yüzden, geniş ve mimari yapısı elverişli mutfaklar için çok daha fazla dekorasyon seçenekleri yer almaktadır. Biz ise, küçük mutfakları daha kullanışlı hale getirmek için sizlere yardımcı olacak fikirler paylaşmak istedik. Bu örnekler ile siz de mutfak dekorasyonunuz için çok pratik kullanım alanları yaratabilirsiniz. Küçük ve dar mutfaklarda oluşturulabilecek dekoratif yapılar, pratik kullanım alanları ile siz de rahat bir mutfak kullanımına sahip olacaksınız.

Mutfağınızın mimarisinin modern ya da rustik olması çok farketmiyor. Her şartta mutfağınız için pratik kullanım imkanı oluşturabilirsiniz. Basit raflar ya da dekoratif aksesuarlar ile çok pratik bir mutfağa sahip olacağınızdan emin olabilirsiniz. Aşağıda yer verdiğimiz örneklerden yola çıkarak siz de kendi mutfağınız için dekoratif fikirler oluşturabilirsiniz.

 

Gömme depolama alanları

Gömme depolama alanları çok eski yıllardan beri kullanılan geleneksel bir yöntemdir. Günümüzde ise çok modern örneklerini görebilirsiniz. Gömme dolap fikirleri ile küçük mutfakları çok kullanışlı hale getirebilirsiniz.

kucuk-mutfaklarda-depolama-alanlari

Desenli karo ve seramikler

Desenli karo ve seramikler ile rustik mutfak dekorasyonuna modern bir boyut kazandırılıyor. Karakteristik bir mutfak dizaynı yapmak istiyorsanız bu karolara göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

desenli-mutfak-karolari

Pastel renkler

Küçük mutfaklara ferah bir atmosfer katmak için pastel renk tonlarından faydalanabilirsiniz. Desenli karolar ile pastel renk tonları çok iyi bir kombinasyon oluşturuyor.

pastel-renk-kucuk-mutfaklar

Mıknatıs ve askılıklar

Küçük mutfaklarda yer tasarrufu sağlamak için tezgah üzerine ve duvara monte edilen mıknatıs ile askılıklardan faydalanabilirsiniz. Bu tasarımlar bir çok mutfak eşyalarınızı bir arada kullanabilmenizi sağlamaktadır.

miknatisli-askiliklar

Bir yorum

  1. Çok güzel tasarımlar …harika bi sayfa olmuş teşekkür ler

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top