facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Küçük Mutfaklar için Şahane Dekorasyon Önerileri
Küçük Mutfaklar için Şahane Dekorasyon Önerileri

Küçük Mutfaklar için Şahane Dekorasyon Önerileri

Küçük mutfaklar, kullanımları zor gibi görünse de akıllı dekorasyon önerileri ile daha rahat bir alan haline dönüşebilir.

Mutfaklar, en çok zaman geçirilen alanlar olduğu için görünümü kadar işlevi de önemli olan mekanlardır. Yemek hazırlamak, pişirmek ve bulaşıklarla uğraşmak için geniş ve rahat bir alana ihtiyaç duyarsınız. Özellikle şehir yaşamlarında küçük metrekareli dairelerin küçük mutfakları için dekorasyon fikirleri bulmak oldukça zor bile hale gelebilir. Dar mutfak alanında modern ve ferah bir dekorasyon oluşturmak için aşağıda yer verdiğimiz önerileri inceleyebilirsiniz.

Küçük mutfak dekorasyonu yapmak için öncelikle renk seçimine dikkat etmelisiniz. Mutfağın daha geniş ve aydınlık görünmesini istiyorsanız, parlak beyaz ya da açık parlak renkler tercih edebilirsiniz. Aydınlık ve ferah bir mutfak için koyu renk tonlarından uzak durmalısınız. Beyaz rengin dışında sarı, yeşil, mavi, gri gibi parlak tonlar tercih edebilirsiniz. Gün ışığından olabildiğince fazla faydalanmaya çalışmalısınız. Bu yüzden de pencere bölümüne dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz. Pencere bölümünün dekorasyonu için perde seçimine dikkat etmelisiniz. Küçük mutfaklar için açık renkli stor perdeleri tercih etmenizi öneriyoruz.

Küçük mutfaklarda yeterli depolama alanları yaratmalısınız. Dolaplarınızı tavana kadar uygulamanızı öneriyoruz. En çok kullandığınız malzemeleri alt kısımlara, daha az kullandıklarınızı üst kısımlara yerleştirebilirsiniz. Duvardaki boş alanlara da küçük raflar yaptırabilirsiniz.

Küçük mutfakları L biçiminden tercih ederseniz, hem daha ferah hem de daha kullanışlı bir alan yaratmış olursunuz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top