facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Banyo Dekorasyonu / Küçük Banyolar için Kullanışlı Dekorasyon Önerileri
Küçük Banyolar için Kullanışlı Dekorasyon Önerileri

Küçük Banyolar için Kullanışlı Dekorasyon Önerileri

Küçük banyoların daha kullanışlı olması için dekorasyon fikirlerine ihtiyacınız olduğunu söyleyebiliriz. Bir çok kişi küçük banyoları yanlış dekorasyonla daha da kullanışsız hale getiriyor. Sizler için vereceğimiz pratik dekorasyon önerileri ile küçük banyoları daha rahat kullanabileceksiniz. Küçük banyolarda yapılan dekorasyon hataları ve uygulamanız gereken düzenlemeler için makalenin devamını incelemenizi öneriyoruz.

Küvet Kullanımından Kaçının!

Küçük banyolarda yapılan en büyük hatalardan birisi büyük küvet kullanımıdır. Küvetler, keyifli bir banyo deneyimi yaşamak için kullanılır. Eğer bu türde keyifli banyolar yapacak vaktiniz ve yaşamınız yoksa zaten küvet tercih etmemeniz gerekiyor. Küçük banyolarda küvet yerine 90×90 ölçülerinde bir duşakabin ideal bir seçim olacaktır. 

Büyük Tezgahlı Lavabo Kullanmayın!

Banyo dolabı olarak büyük tezgah bir diğer adı ile Hilton banyo kullanmanızı önermiyoruz. Daha küçük boyutlarda ama kullanışlı bir banyo dolaplı lavabo tercih edebilirsiniz.

kucuk-banyo-icin-lavabo-onerisi

Duvar Rafları İdeal Kullanım Sağlayacaktır

Fazla yer kaplayan büyük banyo dolapları yerine, duvar ralarını tercih edebilirsiniz. Bu raflara, havlularınızı dizebilir ve diğer aksesuarlarınızı da koyabilirsiniz. Küçük kişisel aksesuarlarınızı dekoratif kutu ve sepetler içine koyarak yerleştirmenizi öneriyoruz.

kucuk-banyo-icin-duvar-raflari

Temizlik Eşyalarını Banyoda Tutmayın!

Kadınların yaptığı en büyük hatalardan birisidir bu. Temizlik kovaları, fırçaları, deterjanları vs. hepsi banyoya koyulur bu da hem göz yorar hem de çok kötü bir görünüm oluşturur. Küçük bir banyonuz varsa eğer bu tür eşyalarınızı banyoya koymak daha da büyük yanlış olur. Temizlik malzemeleriniz için evin koridorunda ya da balkonda bir dolap yaptırabilir, onun içine koyabilirsiniz.

banyo-fikirleri

Büyük Aynalar Kullanın!

Küçük bir banyonuz varsa, duvarda büyük ayna kullanmanızı öneriyoruz. Aynalar, küçük odalara derinlik katmak amacıyla çok ideal bir kullanım sağlar. Ayna ile banyonuzu daha büyük gösterebilirsiniz. Aynanın temizliği ile ilgilenemem derseniz, uygulamayada bilirsiniz.

banyo-ayna-fikirleri

Koyu Renklerden Kaçının!

Küçük banyolarda koyu renkler ve çiçekli türde karışık tasarımlardan uzak durun. Küçük banyolarda, temizliğin ve sadeliğin simgesi olan beyaz tonlarını kullanmaya özen gösterin.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top