facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Koridorlarınıza Hayat Verin!
Koridorlarınıza Hayat Verin!

Koridorlarınıza Hayat Verin!

Oda, mutfak, banyo ve teras gibi alanlarda yapılan dekorasyon örnekleri sayısızdır. Aynı şekilde bu alanlar için tasarlanan ürünlerde oldukça çeşide sahiptir. Evin en masum ve en ilgisiz kalan bölümleri ise koridorlar ve giriş bölümüdür. Genel olarak bu bölümlerde alanın dar olması nedeni ile herhangi bir eşya kullanılmaz. Giriş alanlarında ise portmanto yer alır.

Koridor Dekorasyonu

Boydan boya halılar ile bezenen koridorlar duvarlara asılacak birkaç portreye ve resim’e muhtaçtır. Bu sakinliği ve yalnızlığı hak etmeyen koridorlar için küçük ancak göze çarpan dekorasyon fikirlerini sizlerle paylaşıyoruz. Öncelikle koridorunuzdaki kör noktaları tespit etmeniz gerekmektedir. Bu noktalar ayaklı eşyaları kullanmak için şahane alanlardır. Tabanda fazla yer kaplamayan ancak bir metre kadar yukarıda genişleyebilen her türlü eşya koridorlarda kullanılabilir. Genel olarak koridorlar bir metre ile iki metre arasında genişliğe sahiptir. Seçeceğiniz ürünlerde koridorun ne kadarını kullanabileceğinizi mutlaka hesaplamalısınız. Standart olarak sizlere bir hesaplama yapar isek; bir kişinin koridorda rahatlıkla geçiş alanı yaklaşık 60 cm kadardır. Bu alan dışında kalan bölümde büyük ebatlara sahip olmayan eşyalar tercih edebilirsiniz.

2015 trendleri arasında en sık kullanılan hol ve koridor dekor ürünleri arasında dar çaplı konsollar, bekleme koltukları, küçük tabureler, sandalyeler ve şifonyerler bulunuyor. Genel olarak farklı odalara ait bu eşyalar, koridorların havasını değiştiriyor. Özellikle son dönemde eski mobilyaların tekrar hayata kazandırılması trendi ile yenilenen mobilyalar koridorlar için adeta biçilmiş kaftan. Bekleme koltuklarında genel tercih tekli oyma çay takımı berjerleri olurken, tabureler ilginç tasarımlar ile göze çarpıyor. Konsollar ve şifonyerler eskitme veya neon renklerde karşımıza çıkıyor.

Bu tasarımlarda kullanılan ürünleri en kolay şekilde koridor ile bütün hale getirmenin yolu ise üzerine yerleştireceğiniz ilginç bir obje ve duvarda kullanacağınız tablolar oluyor. Özellikle mobilyanın rengine zıt veya birkaç ton farklı çerçevelere yerleştireceğiniz dağınık resimler koridorunuza bambaşka bir hava katacaktır.

Koridorlara hayat vermek oldukça basit yöntemler ile yapılabilir. Sadece kapı çıkışları olmayan alanları tercih etmek önemlidir. Tüm bu dekorasyon modellerini uygularken dikkat etmeniz gereken son ve önemli detay ise ışıklandırmadır. Işıksız ortam olan koridorların daha canlı gözükmesi için mutlaka sarı ışık kullanmanız gerekir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top