facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Çocuk Odası Dekorasyonu / Kız Bebek Odası Modelleri
Kız Bebek Odası Modelleri

Kız Bebek Odası Modelleri

Bebek odalarını hazırlamak her anne ve baba için zevkli bir iştir. Bebek doğmadan önce araştırma içine girilir ve bebeğin cinsiyetine göre mobilyalar seçilir. Bebeklerin odasını hazırlarken önemli olan detay onun güvenliğini ve rahatını sağlamaktır. Emniyet ve rahatlık kız olsun erkek olsun her bebek odasında olması gereken en önemli iki detaydır. Bundan dolayı alışveriş yapılırken bu iki detayın akıldan çıkarılmaması gerekir. Kız bebek odaları hazırlanırken dikkat edilmesi gereken birçok detay bulunur. Duvarları ne renk olmalı, yastığı nasıl olmalı, halısı nasıl olmalı, mobilyası nasıl olmalı, aydınlatma nasıl olmalı bunlardan sadece birazıdır.

Bebe Genç Odası Bebe Genç Odası

Mobilya Seçimi
Kız odası mobilyası seçiminde ilk olarak tüm annelerin gözünü açık renk ve pembe mobilyalar ilişir. Mobilya renginden ziyade mobilyanın sağlam olması önemlidir. Ayriyeten kız bebek odası mobilyalarında bulunan fonksiyonlarına göre renk seçimi yapmak gerekir. Bebek odasını bir bütün olarak almak yerine anlam katmak için tek tek parçalardan mobilyaları tamamlayabilmek mümkündür. Kız bebek odaları mobilyası içinde yer alan karyolanın seçimine özellikle dikkat etmek gerekir. Karyolanın yuvarlak hatlara sahip olması gerekir. Keskin köşeleri bulunmamalıdır. Bebeğinizin kafasını ve parmaklarını sıkıştırmaması için parmaklıkların arasının 2,5 cm den daha az ve 6 cm den daha fazla olmaması gerekir. Bebeğiniz diş çıkarma döneminde karyolayı dişleyeceğinden dolayı kullanılmış olan boyalara dikkat etmek gerekir. Boyaların su bazlı olması önemlidir. Bebeklerin yataklarında hava akımı sağlayacak çarşaflar kullanılmalıdır. Kız bebek odası çeşitlerinde karyola başında dönence bulunmamalıdır. Çünkü dönenceyi çektiği an boynuna dolanma riski bulunur.

Bebek Odası Beşiği Bebek Odası Dekorasyonu

Kız Bebek Odalarında Seçim Zordur.
Kız bebek odaları modellerinde seçim yapmak her daim zor olmuştur. Erkek mobilyalarına göre daha şaşalı ve ihtişamlı modelleri bulunur. Bundan dolayı bebeğin cinsiyeti belli olduktan kısa bir süre sonra bebek odası modellerine bakılmaya başlanmalıdır. Seçilen modellerin kenarda tutulması karar verme açısından önemlidir. Ayriyeten bebek odası mobilyalarında kullanılan malzeme, boya, süsler, süslerin içeriği ve oyuncaklar oldukça önemlidir. Kız bebek odası modellerinde bebeğinizin sağlığını etkileyecek hiçbir ürünün olmaması gerekir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top