facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Kitap Tutkunlarına: Yatak Odası Kitaplıkları
Kitap Tutkunlarına: Yatak Odası Kitaplıkları

Kitap Tutkunlarına: Yatak Odası Kitaplıkları

Ev dekorasyon tarzınızı belirlerken alışkanlıklarınız, hobileriniz ve yaşam tarzınız dekorasyon tarzını belirleyecek olan en önemli etkenlerdir. Yaşamınızı kolaylaştıracak ve evinizi daha şık ve tarz bir mekân haline getirecek dekorasyon uygulamaları, kendi dekorasyon tarzınızı yansıtmakta size rehber olabilir. Bu yazımızda da kitap tutkunlarına yönelik bir dekorasyon uygulamasını ele alarak ön yargı haline gelmiş bir dekorasyon trendini kırmaya çalışacağız. İşte ‘kitaplık dediğin oturma odasında ya da salonda olmalı’ anlayışını ters-yüz edecek yeni bir dekorasyon akımı: yatak odası kitaplıkları.

Kitaplık Modelleri Kitaptan Duvarlar

Eve bir kitaplık yerleştirmek isteyenler ya da kitaplar olmadan asla olmaz diyenler için evlerinde bulunan kitaplıklar ve içini dolduran kitaplar oldukça değerlidir. Bu sebeple ev içinde kullanılan kitaplıklar hem oldukça şık ve göz alıcı gözükmeli hem de elini uzattığınızda dokunabileceğiniz kadar yakın olmalıdır. İşte kitap tutkunlarının bu alışkanlıklarını ev dekorasyonuna yansıtmak için farklı ve oldukça şık bir uygulama olan yatak odası kitaplıkları, özellikle de yatmadan önce birkaç sayfa okumayı sevenler için idealdir.

Yatak odasında yer kaybetmeden bir kitaplık alanı yaratmak için en güzel yerler ise yatak başı ve çevresidir. İşte yatak başı ve çevresini değerlendirebileceğiniz en güzel kitaplık modelleri

Yatak Başı Kitaplık Yatak Odasında Kitaplıklar

Yatak Başınızda Kitaplık Olsun Mu?
Yatak odasında kitaplık kullanmak isteyenlerin aklına ilk gelen ve en çok uygulanan görüntü yatak başının arkasında duvarda dekore edilen kitaplıklardır. Yatak başının ucunda tablo ya da başka bir şey kullanmak istemeyenler için oldukça ideal bir alternatif olan kitaplıklar, geniş bir duvar alanına uygulandığı için yatak odasını başlı başlına farklılaştıran bir görüntüye de imza atar.

Giysi Dolabının Bir Kısmını Kitaplarınız İle Paylaşmak
Yatak odasında genelde oldukça büyük tutulan ve duvarı boydan boya kaplayan giysi dolaplarına artık neredeyse her evde rastlamak mümkün. Eğer yatak odanızda giysiler kadar kitaplarınıza da yer vermek istiyorsanız, giysi dolabınızın bir kanadını giysiler yerine kitaplara ayırarak işe başlayabilirsiniz.

Yatak Odasında Köşe Kitaplıklar
Bir mekânın en kullanışsız gibi gözüken fakat değerlendirildiğinde en çok kullanılan alanlarından birisi de köşelerdir. Yatak odanızda köşeleri değerlendirmek ve mevcut alandan çalmamak için oldukça güzel bir seçim olan köşe raflar ve köşe kitaplıklar ile pratik bir kitaplık modeli oluşturmak mümkündür.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top