facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Kırık Saksıları Değerlendirme Yöntemleri
Kırık Saksıları Değerlendirme Yöntemleri

Kırık Saksıları Değerlendirme Yöntemleri

Kuşkusuz ki özellikle yaz ayları geldiğinde evlerimizin içi kadar dışı da önem kazanıyor. Bu konuda geniş balkonlara, teraslara hatta minikte olsa bir bahçeye sahip olan insanlar çok şanslı doğrusu. Zira yeşilliklerle,  bahçe ya da teraslarında güzel ve renkli peyzaj çalışmaları yapabilme imkanı bularak, evlerinin dışında da nefes almaya yönelik farklı mekanlar yaratmaya fırsat bulabilmekteler…

Kırık Saksılar Kendin Yap

Sizlerde bu tarz mekanlara sahipseniz, hele de evlerinizdeki objeleri kullanmadığınız halde,  kolay kolay atmıyorsanız şayet,  bu atıl eşyalarla teraslarınızda harikalar yaratabilirsiniz. Nasıl mı ? Mesela kırılmış saksılarınızla. Evet evet yanlış duymadınız. Kırılmış saksılar bahçenizde farklı peysaj çalışmaları yapmanızda olağanüstü bir şekilde işinize yarayabilir. Bu sayede ortaya çıkan  minyatürlerin güzelliğine siz bile inanamayacaksınız doğrusu. Hatta kimsenin hiç bir yerde görmediği bu el yapımı çalışmalarınıza tüm konuklarınızın bayılacağına da emin olabilirsiniz.

kendin Yap Kırık Saksılar

Bu çalışmalar için gereken malzemeler daha önceden kırılmış olan ve bir kenarda çöpe atılmayı bekleyen saksı parçaları, çeşitli minik bitkiler ve evin sağında solunda bulunan daha önceden biriktirdiğiniz objeler… Kırık saksılarla yaratacağınız minyatür bahçelere gelince… Bu bahçeler tamamen sizlerin hayal gücüne dayalı olarak ortaya çıkacak ve resimdeki fikirlerden yararlanmanız da mümkün olacaktır elbette. Örneğin minik kuş yuvaları, minyatür kulübeler, küçük renkli ya da beyaz taşlar bu konuda çok işinize yarayabilecektir. Misal olarak saksınızı bir giriş olarak düşünebilir,  yukarı kadar sıralanmış merdivenlerle çıkılacak olan üst bahçe formunda hayal edebilir ve buna göre keskiyle ufalttığınız saksı parçalarını da  saksınızda bulunan toprağa gömerek merdivenlerinin basamağını oluşturabilirsiniz. Saksıdaki üst bahçe formundaki bölüme de daha çok toprak yerleştirir, minyatür bitkiler diker ve mini bir bahçe formu canlandırabilirsiniz. Yanı sıra farklı bir saksıya ağaçlık, tırmanılacak  bir yol görünümü vererek, tepede de bir kulübe manzarası yaratabilirsiniz. Yine başka bir kırık saksının içine de duvarlarla ve ağaçlarla çevrili bir bahçe formu canlandırabilir,  beyaz kayalıklardan yol yapabilirsiniz. Farklı olarak minik küçük ağaçlar kondurabilir,  merdivenle çıkılan yolun sonuna ise yeşillikler içinde bir oturma köşesi,  kuş yuvalarının altındaysa hayalinizde yatan cennetten bir köşeyi resmedebilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top