facebook
Anasayfa / Kendin Yap Fikirleri / Kendin-Yap Projesi: Uğur Böceği Yapımı
Kendin-Yap Projesi: Uğur Böceği Yapımı

Kendin-Yap Projesi: Uğur Böceği Yapımı

Hafta sonu yaklaşırken bu hafta sonunu evde geçirmeye karar verdiyseniz, eğlenceli bir kendin-yap projesi ile hafta sonunuzu neşelendirmeye ve renklendirmeye ne dersiniz? Üstelik bu proje ile basit malzemeler ve oldukça az bir masrafla birbirinden şirin bir dekorasyon objesine imza atabileceksiniz. İşte hafta sonunuzu renklendirecek, eğer küçük çocuklarınız var ise onların da hoşuna gidecek bir kendin-yap projesi: uğur böceği yapımı.

Uğur böceği hepimizin sempati duyduğu, kırmızı rengi ve üzerinde bulunan siyah puantiyeleri ile hepimizin en büyük uğur objelerinden birisidir. Uğur böceği gördüğümüz anda onu parmağımıza alır ve şarkısını söyleyerek uçup gitmesini izleyip bir de içimizden dilek tutarız. Peki, evinizde uğur böceğinin sevimliliğinden ve uğur getiren inancından faydalanıp sevimli bir duvar dekorasyonu yaratmaya ne dersiniz? İşte size uğur böceği yapımı…

Kendin-Yap: Uğur Böceği Yapımı

Malzemeler

*Köpük top

*Kırmızı renkli kumaş

*Siyah renk keçe

*Bükülebilen siyah renkte tüylü ip (anten için)

*Toplu iğne

Uğur Böceği Yapımı

Uğur Böceği Nasıl Yapılır?

1.ADIM: Köpük top kırmızı renk kumaş ile kaplanır. Köpük topun boyutuna göre kesilen kumaş, top kumaşın altta kalan kısmına toplu iğneler ile sabitlenir.

Uğur Böceği Yapımı Uğur Böceği Yapımı

2.ADIM: Kırmızı kumaş köpük topu tamamen sardıktan sonra sıra siyah renk keçeye gelecektir. Keçeden yüz olacak bir yuvarlak kesip topun ön tarafına yapıştırın. Ardından siyah keçeden düz bir çizgi kesip uğur böceğinin tepesinden yukarıdan aşağıya doğru bu çizgiyi indirin.

Uğur Böceği Yapımı Uğur Böceği Yapımı

3.ADIM: Siyah keçeden yuvarlaklar kesip çizginin sağına ve soluna yapıştırın. Uğur böceğinin sırt kısmı böylece hazır.

Uğur Böceği YapımıUğur Böceği Yapımı

4.ADIM: Son olarak bükülebilen siyah tüylü iplerden anten yapmak için siyah tüylü ipi bükün ve iki tarafa da anten şeklinde yapıştırın.

Uğur Böceği Yapımı

İşte uğur böceğiniz hazır! İstediğiniz gibi kullanabilir, bu sevimli görüntüyü her yerde değerlendirebilirsiniz.

Uğur Böceği Yapımı

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top