facebook
Anasayfa / Kendin Yap Fikirleri / Kendin Yap: Fotoğraf Sergisini Evinize Taşıyın!
Kendin Yap: Fotoğraf Sergisini Evinize Taşıyın!

Kendin Yap: Fotoğraf Sergisini Evinize Taşıyın!

Evinizde kendi tasarımınız olan ve tamamen kendi emeğiniz ile ürettiğiniz ufak dekorasyon objelerini kullanmayı sevenlerden misiniz? Küçük maliyetler ile hem çok şık duran, hem de evinizin dekorasyon atmosferini değiştirecek kadar büyük bir etki yaratan tasarımlara imza atmaya ne dersiniz? İşte size az maliyet ile birbirinden farklı ve şık duran dekorasyon objesi fikri: fotoğraf sergisi yapmak.

Hem çok şık duracak hem de ahşap dokusu ile evinizde doğal ve rustik bir hava estirmenize yardımcı olacak ahşap fotoğraf sergisi ile istediğiniz resimler, demir kıskaçlar sayesinde ahşap bloklara tutturabilir ve sergileyebilirsiniz. Basit malzemeler ve oldukça basit bir işçilik ile yapabileceğiniz ahşap resim sergileri ile evinizde farklı bir duvar dekorasyonuna imza atabilirsiniz.

Kendin Yap: Fotoğraf Sergisini Evinize Getirin

Malzemeler

*Dört adet ahşap kare şeklinde kalınlığı 5-6 cm olan bloklar

*Sergilemek istediğiniz resimlerin renkli baskısı

*Demir ataçlar (Kıskaç şeklinde olup fotoğraf boyutuna uygun boyutta seçilmesi uygundur)

Fotoğrafları Sergilemek Fotoğraf Sergisi Yapmak

Nasıl Yapılır?
*Yapmanız gereken ilk şey, ahşap bloklarınızı daha rustik ve vintage bir görünümde olması için ahşap rengine boyamak ya da elinizdeki eski dokulu bir ahşap ise sadece verniklemek. Bu işlemi ahşap boyaları yardımı ile yapabilirsiniz. Boyama işlemi gerçekleştirdikten sonra kurumaya bırakabilirsiniz.

Fotoğraf Çerçevesi Yapımı

*Kuruma işlemi gerçekleştirdikten sonra, demir kıskaçları ahşap bloklara monte etme zamanı! Demir kıskançların ortasında yer alan çivi yerlerinden demir kıskaçları ahşap bloklara monte etmeniz gerekecektir. Bunu çekiç yardımı ile yapabileceğiniz gibi matkap yardımı ile de yapabilirsiniz.

Fotoğraf Sergisi Yapmak

*Ahşap blokları büyük bir kanca yardımı ile duvara monteleyebilirsiniz. Bu işlemi yaparken isterseniz yan yana bir tasarım yapabilir, isterseniz de yukarıdan aşağıya ya da simetrik bir görüntü dizaynı oluşturabilirsiniz.

Evde Fotoğraf Sergisi Oluşturmak

* Geriye sadece istediğiniz fotoğrafları bulup, hazırlamış olduğunuz ahşap bloklarda sergilemek kaldı! Eğer bu dizaynı mutfak tasarımında kullanmak istiyorsanız, renkli ve oldukça canlı duran meyve resimleri iyi bir tercih olabilir. Eğer oturma alanı ya da giriş salonu duvarında bu dizaynı kullanacaksanız, dekorasyon tarzınıza uygun bir resim bulmanız uygun olacaktır.

Evde Fotoğraf Sergisi Yapmak

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top