facebook
Anasayfa / Kendin Yap Fikirleri / Kendin Yap Fikirleri: Portakal Kabuğu İle Mum Yapımı
Kendin Yap Fikirleri: Portakal Kabuğu İle Mum Yapımı

Kendin Yap Fikirleri: Portakal Kabuğu İle Mum Yapımı

2016 dekorasyon trendleri arasında en çok ilgi gören parçalardan biri de organik mumlar. İstatistiklere göre, dekorasyon aksesuarları kategorisinde en çok satışı olan ve internet üzerinde sayılamayacak derecede beğeniye sahip olan bu mumları, artık kendiniz de yapabilirsiniz. Üstelik dilediğiniz şekillerde, dilediğiniz tasarmlarla!

Basitçe sizlere anlatacağım yönergeleri takip ederek, organik mumların en modern görünümlerine sahip olanlarından biri olan portakal mumlarınızı oluşturabilirsiniz.

Öncelikle gerekli malzemeler:

Yapmak istediğiniz mum sayısında portakal, 1 avuç karanfil, şekilli bıçaklı kalıplar, meyve bıçağı ve minik yuvarlak mumlar

Ve dilerseniz yapım aşamasına geçelim:

Portakal Kabuğundan Mumluk Yapmak

Öncelikle fotoğrafta gördüğünüz gibi portakalınızı mumunuzun üzerine koyarak düz bir taban oluşturun ve orta noktasını bir kalem yardımı ile belirleyin. Daha sonra portakalınızı kaldırın ve çizdiğiniz yerden başlayarak ikiye bölün. Portakalınızın kabuklarını hiç zarar görmeden içinden ayırabilmek için bir kaşıktan yardım alın ve sonrasında yine kaşıkla içini çıkarın.

Portakal Kabuğundan Mum

Daha sonra portakalınızın üstte kalan kısmını, kalıplarınız yardımıyla şekillendirin ve şekil izi oluşan yeri bir bıçak ile netçe kesip çıkarın. Bundan sonra ise fotoğrafta da gördüğünüz gibi kenarlarında orantılı şekillerde kesikler oluşturun. Bu kesiklere karanfillerinizi teker teker yerleştirin. Koku vermesi açısından karanfillerinizin varlığı önemlidir. Daha sonra ise mumunuzu portakal kabuklarınızın içerisine yerleştirin ve kabuklarınızı birleştirin.

Portakal Kabuklarından Mum Yapmak

İşte portakal kabuğundan mumlarınız hazır! Güle güle kullanın:)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top