facebook
Anasayfa / Kendin Yap Fikirleri / Kendin-Yap Fikirleri: Metalik Altın Renginde Mumluklar Yapalım!
Kendin-Yap Fikirleri: Metalik Altın Renginde Mumluklar Yapalım!

Kendin-Yap Fikirleri: Metalik Altın Renginde Mumluklar Yapalım!

Ev dekorasyonuna hâkim olan bazı renkler vardır: beyaz, siyah, bej, krem gibi…  Bu renklerin haricinde sezonun modası olarak dekorasyon dünyasına dâhil olan renkler de bulunmaktadır. Son birkaç sezon moda dünyasından aksesuar dünyasına ve ev dekorasyonuna kadar her alanda metalik renklerin büyüsünü görmekteyiz. Metalik renkler, kullanıldıkları alanlara farklı bir hava katan, dekorasyon objesi olarak seçildiğinde dekorasyonu güçlendiren dokunuşlar yaratmaya imkân veren bir seçimdir.

Bu yazımızda sezonun moda renklerinden birisi olan modern dekorasyon tarzını da oldukça güçlü hale getiren bir renk ile yapılan hem basit hem de oldukça şık bir kendin-yap projesini yakından inceleyeceğiz: metalik sarı renginden yapılan cam vazo ya da mumluk.

IMG_7208

Metalik sarı renginden yapılan bu dekorasyon objeleri ile modern tarzda dekore ettiğiniz alanı daha da zengin bir hale getirebilirsiniz. Ayrıca eklektik tarza da uygun olabilecek metalik sarı renkli vazolar ve mumlukları; loft tarzı dekore edilmiş dairelerinizde ya da minimalist tarzda dekore edilmiş alanlarda kullanmanız da oldukça şık seçimler olacaktır.

Camın güzelliği, altın sarısının ışıltısı ile birleşince ortaya birbirinden güzel ve şık duran tasarımlar çıkacaktır. Bu uygulamayı her türlü cam obje üzerine uygulayabilmeniz de ayır bir avantajdır.

Kendin-Yap: Metalik Sarı Renkli Cam Mumluk Yapalım

Metalik sarı renkli cam bir mumluk tasarlamak için temin etmeniz gereken malzemeler;

*Cam yuvarlak bir küre

*Metalik altın renginde bir cam boyası

*Kurutmak için saç kurutma makinesi

*Temiz bir sünger

*Yarım su bardağı sirke+Yarım su bardağı su

*Temiz bir bez

Yapılışı

*Projeye başlamadan önce ilk yapılması gereken cam kavanozu ya da küreyi temiz bir bez ile silmektir.

Vazo Yapım

* Ardından ince bir fırça ile cam kavanozu metalik altın sarısı rengine boyayabilirsiniz. Boyama işlemini ince bir kat yapmanız idealdir.

Mumluk Yapımı

*Saç kurutma makinesi ile boyayı tamamen kurutun.

Mumluk Yapmak

*Hazırlamış olduğunuz sirkeli su karışımına süngeri batırın ve boyanın üzerinden belli-belirsiz geçin. Bu işlem ile boya dalgalı olacaktır.

mumluk-yapmak (2)

Metalik altın renginde cam mumluklar veya vazolarınız hazır. Dalgalı olması, mum ışığını hafif bir şekilde dışarıya yansıtacağı için ortama romantik bir etki de yapacaktır.

Kendi Mumluğunuzu Kendiniz Yapın

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top