facebook
Anasayfa / Kendin Yap Fikirleri / Kendin-Yap: Duvarları Kumaş İle Kaplayın!
Kendin-Yap: Duvarları Kumaş İle Kaplayın!

Kendin-Yap: Duvarları Kumaş İle Kaplayın!

Ev dekorasyonunda son dönemde farklı uygulamalar yapmak ve kendinizin yapacağı projeler ile evinize sizin tasarımınız olan dokunuşlar yapmak oldukça popüler uygulamalardan birisidir. Ev dekorasyonunda değişiklik yapmak isteyenlerin, çok para harcamadan basit bir uygulama ile yapacağı en etkili değişiklik duvarları değiştirmek olacaktır.

Peki, duvarlarınızı duvar kâğıdı ile kaplamak istemiyorsanız nasıl bir değişiklik yapmanız gerekir? İşte size son dönemde ev dekoratörleri tarafından oldukça sık kullanılan yeni bir uygulama fikri: duvarları kumaş ile kaplamak.

Duvar Kumaş Kaplama Fikirleri

Kendin-Yap: Duvarları Kumaş İle Kaplayın
Kumaşla duvarı kaplamak fikri, başarılı bir kumaş seçimi ve titiz bir uygulama ile oldukça şık duran tasarımlara imza atmanızı sağlayacaktır. Duvara kumaş uygulamak fikri temelde duvar kâğıdı yapıştırmaya benzese de; duvar kâğıdı uygulamasından daha zordur. Çünkü ince kumaş yapıştırıcıyı daha hızlı emer ve buruştuğu için kişiyi biraz zorlar. Fakat titiz bir uygulama ile oldukça başarılı sonuçlara imza atmanız mümkündür.

İlk Adım: Yapıştırıcıyı Hazırlayalım
Kumaş ile duvar kaplamak için özel bir yapıştırıcı hazırlamak gerekir. Kumaş yapıştırıcı için malzemeler; mısır nişastası ve sudur.  3/8 bardak mısır nişastasını az suyla eritip üzerine 4 bardak kaynar su ekleyip pişirerek yapıştırıcı elde edebilirsiniz. Nişastalı yapıştırıcının kıvamı jöle kıvamında olması gerekiyor.

Kumaş

İkinci Adım: Kumaşı Hazırlamak
Duvara kaplayacağınız kumaşı seçerken ince kumaş seçmek en uygun seçim olacaktır. Kumaşı ister enine ister boyuna şekilde kullanabilirsiniz. Duvarınızın ölçülerine göre kumaşı parçalara kesmeniz gerektiğinden ölçüm işlerinde dikkat etmekte fayda vardır.

Üçüncü Adım: Kaplamak
Duvar kaplama işlemi için yapıştırıcının oda sıcaklığına gelmesi gerekmektedir. Öncelikle tavana yakın olan yerlerden başlamak gerekir. Tavana yakın olan duvara büyük fırçayla yapıştırıcıyı sürün. Kumaşı yapıştırırken soldan başlayarak yapıştırın ve sağa çekerek düzeltin. Böylelikle kumaş buruşmaz. Yapıştırıcı 12 saatten önce kurumayacağı için düzeltme ve değişiklik için vaktiniz de olacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top