facebook
Anasayfa / Kendin Yap Fikirleri / Keçeden Minik Kutular Yapalım mı?
Keçeden Minik Kutular Yapalım mı?

Keçeden Minik Kutular Yapalım mı?

Son dönemde ev dekorasyonunda basit ama oldukça kullanışlı kendin-yap projeleri ile evinizi adeta yeniden yaratmanız bile mümkün! Basit malzemeler ile yapılan dekorasyon objeleri, farklı malzemelerden biraz hayal gücünü kullanarak oluşturulan yeni ürünler derken kendin-yap dünyası adeta uçsuz bucaksız bir okyanus misali. Peki, bu projelerden birisinin evinde düzen rüzgârları estiren ve her şeyi kutular içinde saklamayı seven ev sahiplerine uygun olduğunu söyleyesek?

İşte size ister ufak küpelerinizi ya da bileklerinizi koyabileceğiniz, isterseniz tamamen dekoratif amaçlı olarak raflarda yer verebileceğiniz; hem basit hem de oldukça kolay bir uygulama: keçeden küçük kutular oluşturmak.

Kendin-Yap: Keçeden Küçük Kutular Oluşturmak

Malzemeler

*İstediğiniz renk keçeler

*Kuvvetli bir yapıştırıcı

*Makas

*Cetvel

NASIL YAPILIR?

1.ADIM: Öncelikle kutunuzun ne kadar büyük olmasını istediğinize karar veriniz. Buna göre şablon çıkararak resimlerdeki örnek gibi bir örnek oluşturunuz. Şablonda düz çizgiler keseceğiniz alanı işaret ederken; kesik çizgiler katlama yerlerini gösterecektir.

Kendin Yap Keçeden Kutu Yapımı

2.ADIM: Kutunu kapağını hazırlama vakti! Kenarları kısa olacak şekilde kutunun kapağını hazırlayınız. Kapağın orta kısmını oluştururken; kutu ölçülerine göre 15-20mm fazla bırakabilirsiniz. Bu şekilde yapılan bir ölçülendirmede; kapak kutunun içinde rahatlıkla hareket edebilir.

Keçeden Kutu Yapımı

3.ADIM: Kestiğiniz yerlerden ve kesik çizgiler ile katladığınız yerlerden yapıştırma işlemi yaptıktan sonra kutunuz hazır! İstediğiniz renklerde oluşturduğunuz bu minik keçe kutular ile evinizin dekorasyonuna renk katabilirsiniz. Ayrıca yatak odanızda makyaj aynanızın üzerine bu kutulara yer vererek takılarınız kolaylıkla dizayn edebilirsiniz.

Kendin Yap Kutu Yapımı

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top