facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Keçeden Hediyelik Kapı Süsü Yapımı
Keçeden Hediyelik Kapı Süsü Yapımı

Keçeden Hediyelik Kapı Süsü Yapımı

Keçeden hediyelik kapı süsü yapmak için aşağıda yer verdiğimiz bilgileri inceleyebilirsiniz. Oldukça basit bir şekilde siz de çok şık bir kapı süsü hazırlamış olacaksınız. Yılbaşının yaklaştığı şu günlerde, çok iyi bir yeni yıl hediyesi olacaktır. Aşağıda yer verdiğimiz örnekteki kapı süsü, sarı renkli olarak hazırlanmış. Siz dilediğiniz herhangi bir rengi tercih edebilirsiniz. Eğer yılbaşı hediyesi olarak hazırlayacaksanız, kırmızı ve yeşil renkleri tercih etmenizi öneriyoruz. Kırmızı ve yeşil renkler ve pırıltılı payet ya da simler ile çok şık bir yılbaşı hediyeliği hazırlayabileceksiniz.

Kapı süsünü kendiniz için hazırlayacaksanız, renk seçimini kapınıza göre belirleyebilirsiniz. Kapı renginiz açık ise, koyu renk tonlarında keçeler ile kapı süsünü yapabilirsiniz. Koyu renk kapınız varsa, açık renk tonlar ile dikkat çekici bir görünüm oluşturabilirsiniz.

keceden-kapi-susu-yapimi

Keçeden Kapı Süsü Yapımı

Keçeden yapılan bir çok aksesuara kapı süsleri de dahildir. Çeşit çeşit tasarımlarda hazırlanan kapı süsleri arasında, çok basit ve bir o kadar da şık görünüme sahip bu örnek ile sizlere yardımcı olmak istedik.

Gerekli malzemeler;

Sarı ip

Aynı renk ince keçe

Yuvarlak şekilde kesilmiş sert karton

Yapıştırıcı (uhu ve benzeri bir yapıştırıcı)

Hazırlanışı

Keçeden kapı süsünü hazırlamak için öncelikle yaprak şeklindeki parçaları hazırlamalısınız. Kalem ile çizerek ya da göz kararı olarak yapraklarınızı kesebilirsiniz. Yapraklarınızı hazırladıktan sonra ipi kartonun üzerine iyice sarın. İp sarma işlemini yaparken biraz sıkılabilirsiniz ama, kapı süsünüz bittiğinde çok keyif alacaksınız. İpi sarma işlemini tamamladıktan sonra yaprak keçeleri üst üste yapıştırın. Yapacağınız bu son işlemle kapı süsünüzü bitirmiş olacaksınız. Güzel bir paket yaparak arkadaşlarınıza hediye edebilirsiniz. Dilerseniz üzerine farklı süslemeler de deneyebilirsiniz.

keceden-hediyelik-kapi-susu

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top