facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Mutfak Dekorasyonu / İtalyan Tarzı Sevenlere: Toskana Stili Ev Dekorasyonu
İtalyan Tarzı Sevenlere: Toskana Stili Ev Dekorasyonu

İtalyan Tarzı Sevenlere: Toskana Stili Ev Dekorasyonu

Ev dekorasyonunda şehirlere özel dekorasyon yaratmak son dönemde oldukça popüler olan bir uygulamadır. Fransız dekorasyon stili, İngiliz dekorasyon stili, İskandinav dekorasyon stili derken; son olarak popüler olan stil ise İtalya tarzı dekorasyon stili olmuştur. Özellikle Toskana tarzı ev dekorasyonu, İtalya severler açısından yaygın bir şekilde tercih edilen ev dekorasyon tarzlarından birisidir.

Peki, nedir Toskana tarzı dekorasyon? Toskana tarzı dekorasyon derken mobilya ve kumaş seçimi nasıl olmalıdır? Toskana tarzı ev dekorasyonunu zenginleştiren aksesuar tercihleri nelerdir?

İtalya’nın Doğal Havası, Zengin Ve Bereketli Toprakları
İtalya, bağcılık ve zeytincilikte ön plana çıkan bir bölgedir. Genel yaşam tarzı ise kırsala çok yakındır. Ancak İtalyan zarifliği ve zenginliği elbette ki dekorasyonda da kendini gösterecektir. Doğal yaşam ve doğal objeler ile birlikte kullanılan İtalyan çizgisi, Toskana tarzı ev dekorasyonunun en temek adımıdır.

Toskana tarzı bir ev dekorasyonu yaratmak istediğinizde; pamuklu kumaşların, keten ve derinin ağırlıkta olduğu alanlar tercih etmeli ve bu alanları koyu renk ve epey hacimli mobilyalar ile dekore etmelisiniz.  Açık tonlarda bir ev dekorasyonu tercih edenlerdenseniz, açık renkler kullanarak dekore edeceğiniz alanlarda; zeytin ağacı, meşe, akçaağaç, ladin gibi ağaçlar kullanmalısınız.

Ahşap Tavanlar, Metal Avizeler
İtalya havasını estireceğiniz eviniz eğer müstakil bir evse; tavanlar çoğunlukla yüksektir ve tavanlarda ahşap paneller hâkimdir. Ahşabın doğal etkisi ile zenginleşen tavanlardan sarkan aydınlatmalar ise ortaçağa gönderme yapan antik, siyah, demir avizelerdir.

Mobilyalar Hem Hacimli Hem Rahat!
İtalya tarzı bir ev dekorasyonunun en başarılı uygulamalarından birisi olan Toskana tarzı ev dekorasyonu, ruhunda Akdeniz havası taşımaktadır. Bu sebeple rahatlık bu dekorasyon tarzının en temel adımıdır. Mobilya seçimi yaparken rahatlık ve konforun ön planda olması da Akdeniz insanının rahatına düşkünlüğünden kaynaklanmaktadır.

İtalyan Tarzı Dekorasyon: Hem Sade Hem Gösterişli
İtalyan tarzı bir ev dekorasyonunda, sade çizgiler ve doğal ortamın yanı sıra İtalyan şatafatı da hâkimdir. Bu sebeple; mobilyada sade seçimler tercih edilse de, abajurda, fon perdede ya da kullanılan aksesuarlarla gösterişli seçimler yapılabilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top