facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / İskandinav Tarzı Ev Dekorasyonu
İskandinav Tarzı Ev Dekorasyonu

İskandinav Tarzı Ev Dekorasyonu

Günümüzde daha çok minimalist ruhunu evinde arayan kişiler için son zamanda popüler olmuş olan dekorasyon seçeneklerinden birisi de İskandinav Tarzı olmuştur. Bu tür tarz da daha çok ortamda beyaz ve pastel renk tonları hâkim olmaktadır. Bu sayede bireylerin ortamlarında aramış olduğu huzur, sakinlik ve ferahlık İskandinav tarzı ev dekorasyon modelleri ile birlikte açığa çıkmaktadır. Daha çok duvarlarınızda pastel renk tonlarına sahip olan duvar kâğıtlarını kullanarak İskandinav tarzı dekorasyona ayak uydurabilirsiniz.

İskandinav Stili Dekorasyon

Genel anlamda evinde bu tür tarzı benimseyecek olan kişiler daha çok az aksesuar ve mobilya kullanımına yönelmesi gerekir. Daha çok İskandinav tarzı içerisinde sadelik ön planda yer almaktadır. Aynı zamanda daha çok düz renge sahip olan fayansları da kullanabilir ve ortamınızı da daha şık bir görüntüye sevk edebilirsiniz. Açık renkli ahşapların üzerinde yer alan siyah beyaz ve ya pastel renklerinde ki halılar, iki renkli ince kilimler İskandinav tarzını ortamınızda açığa çıkarmanıza yardımcı olacak seçenekler arasında yer almaktadır. Bu tür tarz artık son zamanlarda pek çok kişi tarafından başvurulan yollar arasında yer aldığından dolayı kısa zaman içerisinde aramış oldukları rahatlık ve huzura da kavuşmaktadırlar. İskandinav tarzı mobilyalar tercih edilerek reel yaşantıya uygun bir dizaynı ortaya koyabilirsiniz. Bu sayede evinizde var olan karmaşıklıkların yanı sıra daha doğal ve sade bir dizaynın açığa çıkması da mümkün olacaktır.

İskandinav tarzda döşenmiş salonlar veya oturma odaları genel olarak yaz serinliğini yansıtan dekorasyon parçalarından oluşur. Bu serinliğin yanı sıra beyaz ve tonlarının sık kullanılması özellikle çocuklu aileler için büyük temizlik sorunları yaratabilmetedir. Yine de bu tarzı evine taşımak isteyenler için önerimiz ise koltukların üzerinde kullanılacak modern aynı zamanda nostajik çizgiler taşıyan örtüler olacaktır. Evin havasını değiştirecek bu örtüler diğer yandan temizlik işinin daha kolay halledilmesini sağlayacaktır. Özellikle etnik görünümlü örtüler 2015 yılında büyük bir trend haline gelmiştir. Sizde salonunuzda veya oturma odanızda iskandinav tarzı mobilyalar kullanmak istiyorsanız ister örtülerle isterseniz çeşitli objeler ile canlandırarak istediğiniz dekorasyon modellerini yaratabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top