facebook
Anasayfa / Bahçe Dekorasyonu / İlkbahar dekorasyon önerileri
İlkbahar dekorasyon önerileri

İlkbahar dekorasyon önerileri

Mevsimsel olarak ilkbahar geldi ama ya sizin ruhunuza gönlünüze geldi mi? Bizce önemli olan bu ikinci şık yani size ilkbahar duygusunun gelmesi olacaktır. Peki, kış ayından çıktığımız bu günlerde neler yapılabilir ve evimizi nasıl bir bahar havasına döndürebiliriz.

Çiçekler ile hem hava hem de koku
İlkbaharın geldiğini en güzel gösterecek adımlardan biri çiçeklerdir. Özellikle tomurcuklarını baharda açan çiçeklerden alarak bahçenize, balkonunuza, ya da cam kenarlarına koyarak içinizin açılmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle de mis gibi kokan bir çiçek ise zaten bahar ayını tam olarak yaşıyor olacaksınız. Özellikle cıvıl cıvıl renkleri olan çiçeklerden terci yapabilir ve birden fazla alarak hoş bir ortam oluşturabilirsiniz

Çiçek Dekorasyon

Pastel tonlar
İlkbahar havasını yaratmak için daha pastel tonlarda dekor yapabilirsiniz. Yaz ve kışlık birkaç objeyi değiştirerek evinizin havasını değiştirebilirsiniz. Çiçek dekoratifleri ve İngiliz tarzı tablolar hemen bahar havasını evinize taşıyabilir. Yani aslında sadece bir iki dokunuş ile sizler evlerinize güzel bahar esintisini getirmiş olacaksınız.

Camların önünü değerlendirin
Camlarınızın önünü değerlendirmeyi unutmayınız. Mümkün ise oturduğunuzda camdan dışarıyı görebileceğiniz şekilde evinizi dekore ediniz. Bu sayede dışarıda olan güneşi ve güzel havayı görebileceksiniz. Bazen ilkbahar sizin duygularınız olacaktır.  Sizlerde ilkbahar benim evime bahçeme gelsin diyorsanız önce ruh halinize baharı getirin ve daha sonra pembe tonlarının pastel tonlarını kullanarak evinize bahar çiçeklerini bahar havasını taşımış oluverin. İlkbahar ev dekorasyonu yapmak için büyük paralara ve emeklere gerek yok. Her yıl yenilemeden aynı objeleri kullanarak çok daha kolay bir şekilde tasarımlarınız ile hava katabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top