facebook
Anasayfa / Ofis Dekorasyonu / Dünyadan Ofis Örnekleri / İdeal Ofis İçin Mobilya Seçimi
İdeal Ofis İçin Mobilya Seçimi

İdeal Ofis İçin Mobilya Seçimi

Çalışma koşullarının verimliliği açısından ideal bir ofis dekorasyonu oluşturmak son derece önemlidir. İdeal ofis dekorasyonu için mobilya seçimi ise dikkat edilmesi gereken ilk aşamadır. Çalışan bireyler için ofis ortamı eve göre daha fazla vakit geçirilen ve iç açıcı dizaynlara yer verilmesi gereken yerdir. Peki hali hazırda bulunan ofisinizi yenilemek ya da yeni ofis kurmak için ofis mobilyaları seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken noktalar nelerdir?

Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki ofisinizin için mobilya seçimine başlamadan önce ofisinizde yaratmak istediğiniz dekorasyon tarzına karar vermelisiniz. Klasik bir tarz mı istiyorsunuz, yoksa modern bir ofis dekorasyonu mu? Bu aşamada da sizlere yine öneriler sunarak işinizi daha da kolaylaştıralım. Ofis mobilyaları seçimini üç kısımda toplayarak istediğiniz dekorasyon tarzına uygun mobilya seçiminde dikkate almanız gereken önerilerden bahsedelim.

Klasik Ofis MobilyalariKlasik Ofis Mobilyaları

Klasik ofis mobilyalarında alışılagelmiş ofis masası, koltuğu ve dolaptan oluşan modeller karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca ofisinizi ziyaret edecek konuklar için de yine rahat bir koltuk ve sehpa seçmek mümkündür.

Klasik modellerde genellikle deri ve döşemeler ön plana çıkmaktadır. Eğer ofisinizin alışılagelmiş ofis dekorasyonları gibi sade ve tam bir çalışma ortamını yansıtmasını istiyorsanız klasik ofis mobilyaları ile dekorasyonu tercih edebilirsiniz.

modern ofis mobilyalariModern Ofis Mobilyaları

Günümüzde daha çok modern ofis mobilyaları tercih ediyor. Çalışma ortamına canlılık katan ve eğlenceli bir dekorasyon yaratan modern mobilyalar sayesinde çalışanların motivasyonu da artmaktadır.

Ciddi bir ortamdan daha çok iç açıcı ve ferah bir çalışma ortamı isteyenler için renkli ve farklı modern ofis mobilyaları mevcut.

ofis dekorasyonuBüro Mobilyaları

Büro ortamları genelde özel şirketlerde ya da avukatlık büroları gibi ciddi görünüm kazandırılan yerlerdir. Siyaset amacıyla kurulan yerleri de bu kategori içindedir. Büro mobilyaları daha çok sade renklerde ve deriden oluşmaktadır. Sert bir duruş yaratan deri koltukların yanı sıra ahşap da bürolarda kullanılan mobilyaların ana öğesidir.

Ofis dekorasyonu yaratırken önemli olan çalışacağınız sektöre ve oluşturmak istediğiniz dekorasyon tarzına uygun seçimler yapmaktır. Eğer ki ofisinizin ciddi bir duruş sergilemesi gerekmiyorsa birbirinden şık ve renkli ofis mobilyaları ile harika bir ofis dekorasyonu da yaratmak mümkün.

Ofis Mobilya Örnekleri

6 yorum

 1. Mobilyaların hepsi gerçekten güzel. Ofisimiz için tercih edebilirim.

 2. ali ihya karaman

  Sayın yetkili
  Artifort marka ürünlerinizle ilgileniyoruz sizinle iletişime geçmek istiyoruz iletişim bilgilerinizi gönderirmisiniz.
  Ali ihya karaman

 3. ofis mobilyaları

  Ofis mobilyası üretimi yapan bir firmada çalışıyorum. Bu sektörde yer almadan önce ofis dizaynı ve dekorasyonunun çalışma şeklini bu kadar etkilediğini gerçekten düşünemezdim. Bu alanda yer alan birisi olarak söylemeliyim ki çalışma enerjimizin %70’ini ofis dizaynı oluşturuyor. Ofis mobilyalarının seçimi gerçekten çok önemli.

  Keyifli ve bilgilendirici yazınız için teşekkürler, ofis dekorasyonu ile ilgili daha detaylı yazılar görmek isterim mesela ofis mobilyaları 2016 trendleri fena olmaz 🙂 Başarılılar diliyorum.

 4. Ofis kurmak istiyorum iletişime geçerseniz sevinirim

 5. modern ofis tasarım örnekleri ilham verici, teşekkürler.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top