facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Hint Tarzında Dekore Edilen Evler
Hint Tarzında Dekore Edilen Evler

Hint Tarzında Dekore Edilen Evler

Ev dekorasyonunda son zamanlarda yerel ve etnik dekorasyon tarzı oldukça popülerdir. Belirli bir yöre ya da belirli bir kültürün şekillendirdiği ev dekorasyonu, hem farklı hem de geleneksel kodları bünyesinde barındırmaktadır. Yerel ve etnik bir dekorasyonun sezondaki en çok uygulanan tarzlarından birisi ise hint tarzıdır. Son zamanlarda Hint filmleri, hint desenleri, hint modası derken Hint tarzı hem modada hem de evlerde etkisini sürdürmeye başlamıştır. Peki, hint tarzı ev dekorasyonu nasıl oluşturulur? Hint tarzı dekore edilen evlerde hangi renkler kullanılabilir? İşte hint tarzı dekorasyonun ipuçları ve püf noktaları…

Ev Dekorasyonu Renkli Hint Stili Ev Dekorasyonu

Hint kültürü zengin ve eski kültürlerden birisidir. Canlı renkler, zengin el işlemeleri, ahşap oymalar ve cıvıl cıvıl renkler bu kültürün olmazsa olmazlarıdır. Evinizde hint tarzı bir dekorasyon oluşturmak için, olmazsa olmaz noktalara dikkat ederek kendi zevkinizi yansıtabilirsiniz.

Renk Cümbüşü
Hint tarzı bir ev dekorasyonunda göze ilk çarpan şey parlak ve canlı renklerin kullanılmasıdır. Özellikle duvar ve mobilya seçimi gibi dekorasyonun en temel adımlarında dahi renkli ve canlı renkler kullanmak Hint kültürünü en iyi şekilde yansıtan uygulamalardan birisi olacaktır. Sadece aksesuarlarda kullanılan canlı ve parlak renkler, bu dekorasyon tarzı ile evin genel havasını etkisi altına alacaktır.

Hint tarzı bir ev dekorasyonunda tercih edeceğiniz renkler; turkuaz, turuncu, yeşil, kırmızı, sarı ve altın rengi olabilir. Bu renkler, canlı tonları ve enerjik yapıları ile Hint Kültürünün zenginliğini yansıtacaktır.

Hint Kumaşları
Hint tarzı dekore edilen bir evde mutlaka yer verilmesi gereken önemli bir obje de hint kumaşlarıdır. İpekten ya da hint kumaşından yapılan bir tekstil ürünü, hint kumaşından yapılan bir tablo, rengârenk yastıklar ve büyük minderler ile oluşturacağınız Hint tarzı, Hindistan’daki evlerden ayırt bile edilmez.

İpucu: Hint kültürünün temel taşı olan çok renklilik, bazen kaosa da sebep olabilir. Bu sebeple renkleri bir arada kullanırken ilgiyi tek bir noktaya çekmek ve diğer alanları olabildiğince sade tutmak gerekir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top